11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Region ART: V Nitre predstaví svoje diela 71 autorov

Nitra sa aj tento rok stane dejiskom jedinečného stretnutia milovníkov výtvarného umenia. Kultúrne a osvetové stredisko v Nitre otvára svoje dvere pre slávnostné vyhodnotenie súťaže a výstavu, ktorá predstaví diela z kolekcie 71 talentovaných autorov.

Súťaž, ktorá zahrnula účastníkov naprieč rôznymi vekovými a žánrovými kategóriami, prilákala veľkú pozornosť nielen medzi umelcami, ale aj v širokej verejnosti.

Region ART: V Nitre predstaví svoje diela 71 autorov

Za ich výberom stojí odborná porota, ktorú tvoria renomované osobnosti ako akademický maliar Karol Felix, Mgr. Martina Chudá a Mgr. Martin Kratochvil, PhD. Tieto kapacity svojím odborným okom vybrali diela, ktoré nielenže postupujú do ďalšieho kola súťaže, ale budú aj súčasťou tejto výnimočnej výstavy.

Výstava a vyhodnotenie súťaže bude obohatené o hudobný program od Simona Burcla, vynikajúceho pianistu a víťaza celoslovenských aj medzinárodných súťaží, ktorý príde z Súkromnej umeleckej školy Tralaškola. Navyše, pred oficiálnym vyhodnotením súťaže, od 15:30, budú mať návštevníci jedinečnú príležitosť stretnúť sa s členmi odbornej poroty na individuálnych konzultáciách.

Výstava sa koná v priestoroch Kultúrneho a osvetového strediska v Nitre a vrcholí slávnostným odovzdávaním diplomov a vecných cien dňa 7. marca 2024 o 17:00. Vstup na celé podujatie je úplne zdarma a otvorený pre všetkých, ktorí majú radi výtvarné umenie. Výstava bude prístupná verejnosti až do 22. marca 2024 v pracovných dňoch od 10:00 do 17:00.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x