15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

REFERENDUM: Hygienici odporúčajú dodržiavať základné hygienicko-epidemiologické opatrenia vo volebných miestnostiach

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v súvislosti so sobotňajším referendom odporúča dodržiavať základné hygienicko-epidemiologické opatrenia vo volebných miestnostiach.

ÚVZ SR pre členov volebných komisií odporúča, aby na viditeľnom mieste uverejnili oznam pre voličov na dodržiavanie týchto opatrení a zabezpečili dezinfekciu rúk pre voličov pred vstupom do hlasovacích miestností. Taktiež odporúčajú zabezpečiť dezinfekciu rúk na stoloch pre členov volebnej komisie. „Ide o preventívne kroky, ktorými je možné počas aktuálnej pandémie COVID-19 a chrípkovej sezóny znižovať riziko šírenia respiračných ochorení,“ uviedla v tlačovej správe hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Slovenská infektologická: Jarčuška sa samoudal, ostatní ešte nie

Členom volebných komisií úrad ďalej navrhuje, aby odporučili prekrytie horných dýchacích ciest všetkým osobám v interiéri a aby vo volebnej miestnosti zabezpečili len potrebný počet voličov v jednom okamihu. „Dôležité je zabezpečiť pravidelné vetranie volebných miestností a dezinfekciu dotykových plôch, kľučiek, písacích potrieb. Písacie potreby je potrebné dezinfikovať po každom využití voličom,“ upozornila Račková.

Eduard CHMELÁR: Nepodceňte význam REFERENDA, zúčastnite sa na ňom a zakrúžkujte ÁNO

Pre voličov ÚVZ odporúča, aby si pred vstupom do volebnej miestnosti prekryli horné dýchacie cesty, najlepšie respirátorom. Pred volebnou miestnosťou úrad odporúča voličom dodržiavať dostatočný sociálny odstup a vydezinfikovanie si rúk. „Ak je vo volebnej miestnosti veľa ľudí, počkajte pred ňou, aby v nej bol len potrebný počet voličov a dodržujte inštrukcie volebnej komisie. V prípade, že pred vstupom do volebnej miestnosti nebude k dispozícii dávkovač dezinfekcie, použite vlastnú,“ vyzvala Račková. Úrad ďalej voličom odporučil, aby si priniesli vlastné písacie potreby.

Tí, ktorí sú v domácej karanténe z dôvodu ochorenia COVID-19 a požiadali o vyslanie špeciálnej volebnej komisie by si pred jej príchodom podľa úradu mali prekryť horné dýchacie cesty respirátorom, vydezinfikovať ruky a pripraviť si vlastné písacie potreby.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články