20.1 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

„Rebel“ Becík sa nezaprie: Ak si odvolaná vláda myslela, že jej dáme do volieb pokoj, je na veľkom omyle!

Bývalý starosta Dvorov nad Žitavou v novozámockom okrese a súčasný nový predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík bol dlhé mesiace veľkým kritikom práce vlády, ktorá nastúpila po voľbách vo februári 2020. Jeho najnovšie vyjadrenia ale ukazujú, že nič na svojom postoji nezmenil ani v županskej pozícii.

Branislav Becík vystriedal vo funkcii najdlhšie slúžiaceho župana na Slovensku Milana Belicu, ktorý v nej bol od samého vzniku VÚC, teda dlhých 21 rokov. Pred minuloročnými voľbami sľuboval Becík v prípade zvolenia do čela kraja inú, lepšiu prácu. Tú ale očakával aj od najvyšších politikov a vedenia štátu, lenže – nedočkal sa jej. A keďže on od nich očakával prácu pre ľudí, tak, ako to robí on, pustil sa v statuse do opätovnej kritiky a odvolanej vláde odkazuje, že ak si myslela, že jej dajú do volieb pokoj, tak je na veľkom omyle!

„Rebel“ Becík sa nezaprie: Ak si odvolaná vláda myslela, že jej dáme do volieb pokoj, je na veľkom omyle!
Všetkých osem predsedov samosprávnych krajov združených v SK8 chce zatlačiť na premiéra Eduarda Hegera, aby nenávratné pôžičky pre samosprávy, ktoré im boli na začiatku sľubované ako bezodplatné, boli aj odpustené podľa prvotného zámeru. Zdroj: FB / Branislav Becík

Všetkých osem županoch chce pritlačiť na Hegera

Za sedem týždňov si Becík podľa vlastných slov podal ruku takmer so všetkými 354 starostami z Nitrianskeho kraja. Problémy samospráv, ktoré na týchto výjazdoch zachytil, chce riešiť a nebude váhať ani sekundu ani pri tejto odvolanej vláde. „Preto som ako predseda Nitrianskeho kraja zvolal stretnutie, na ktoré kolegovia – predsedovia jednotlivých žúp prijali moje pozvanie. Riešime krízovú situáciu v oblasti zdravotníctva, kde nám hrozí akútny nedostatok všeobecných a detských lekárov, za čo je v plnej miere zodpovedná vláda! Bezpodmienečne ideme riešiť neúnosnú situáciu na našich cestách II. a III. triedy a zákonom pritlačiť na Ministerstvo dopravy, aby konalo,“ prezrádza nový nitriansky župan, o čom so svoji kolegami rokovali.

Becík sľubuje pomoc seniorom: Naši starí otcovia, staré mamy, rodičia ľudia, ktorí budovali Slovensko, si to zaslúžia

Becík ale netají ani to, že idú pritlačiť na premiéra a zároveň odvolaného ministra financií v jednej osobe, Eduarda Hegera, aby nenávratné pôžičky pre samosprávy, ktoré im boli na začiatku sľubované ako bezodplatné, boli aj odpustené podľa prvotného zámeru. „Som odhodlaný k ráznym krokom – a nie som sám. SK8 ide tvrdo v záujmoch našich samospráv a našich ľudí. Lebo mi to nie je jedno,“ skonštatoval Branislav Becík na záver.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x