14.1 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Becík sľubuje pomoc seniorom: Naši starí otcovia, staré mamy, rodičia ľudia, ktorí budovali Slovensko, si to zaslúžia (VIDEO)

Súčasná doba starobe na Slovensku vôbec nepraje. Nielenže mnohí majú dôchodky rovnajúce sa žobračenke, ale ceny v obchodoch a energií ich ešte viac zrážajú na kolená. No a štát? Politici sa tvária, že im pomáhajú, lenže ich pomoc je asi taká, ako keď v mraze ponúknete mŕtvemu kožuch.

Staroba by mala byť obdobím, kedy by si mal človek užiť pokojné chvíle na sklonku života. Žiaľ, v súčasnosti zažívajú dôchodcovia skôr opak. Mnohí chodia do obchodov v strese, ako ceny v nich znovu porástli. Ako štát (ne)pomáha dôchodcom má možnosť vidieť asi každý a celá situácia mrzí aj nového nitrianskeho župana Branislava Becíka. Ten sa vo videu opäť pustil do kritiky vlády, ktorá je síce už odvolaná, svoje teplé miestečká ale jej členovia neopustili, ba držia sa na nich (až na ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského) doslova zuby-nechty ako kliešte.

Becík sľubuje pomoc seniorom: Naši starí otcovia, staré mamy, rodičia ľudia, ktorí budovali Slovensko, si to zaslúžia (VIDEO)
Zdroj: FB /Branislav Becík

To, čo sľúbil pred voľbami chce splniť

Nový nitriansky župan hneď v úvode vysvetľuje, že vo videu by chcel hovoriť o ľuďoch, ktorí budovali našu krajinu, podporovali jej rozvoj v každej oblasti, stavali školy, škôlky, cesty či nemocnice. „Títo ľudia sú naši dôchodcovia a vláda na nich nieže zabudla, ale doslova nimi opovrhuje dôkazom toho je aj smutné divadlo na úkor vás, dôchodcov, ktoré máte možnosť vidieť. Doslova každý deň v správach vláda aj zástupcovia v parlamente odmietajú podporiť zvýšenie a valorizáciu dôchodkov na takej úrovni, akú si zaslúžite,“ konštatuje Branislav Becík, ktorý seniorom odkazuje, že on na nich nezabudol, a tak, ako im sľuboval pred voľbami, sa chce o nich postarať.

Zdravý rozvoj sa podľa Becíka dá dosiahnuť iba tak, že politici budú počúvať svoj národ

„Takto chcem aj napĺňať a napĺňam to od prvého momentu v úrade. Dnes sme s krajskou organizáciou jednoty dôchodcov na Slovensku v Nitre podpísali memorandum o spolupráci. Jedným z jeho kľúčových bodov je, že Nitriansky samosprávny kraj finančne prispeje na fungovanie jednoty dôchodcov v našom kraji. Táto strešná organizácia koncepčne a systematicky zastupuje záujmy seniorov a my, v rámci Nitrianskeho samosprávneho kraja, ju berieme ako kľúčového partnera pre diskusiu v nových oblastiach a podporí pre každého seniora žijúceho v našom kraji,“ oznamuje seniorom predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja.

S týmto zámerom ide nitriansky župan aj do zastupiteľstva, ktoré bude koncom marca. „Pevne verím, že poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja ho podporia. Zároveň vám oznamujem, že už v nasledujúcich týždňoch oznámim ďalšie konkrétne opatrenia na podporu seniorov. Naši starí otcovia, naše staré mamy, naši rodičia ľudia, ktorí budovali naše Slovensko, si to jednoducho zaslúžia,“ dodáva na záver videa Branislav Becík.

Becík sľubuje pomoc seniorom: Naši starí otcovia, staré mamy, rodičia ľudia, ktorí budovali Slovensko, si to zaslúžia (VIDEO)
Zdroj: FB / Branislav Becík

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x