19.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Na Slovensko prichádza nová automobilka. Od dnes sa tiež zvyšujú rodinné prídavky, teší sa OĽANO

Automobilka Volvo postaví pri Košiciach závod na výrobu elektromobilov za 1,2 miliardy eur. Vzniknú tak tisíce nových pracovných miest a nielen pre montážnych pracovníkov.

Rovnako dnes vláda schválila výstavbu nemocníc na bratislavských Rázsochách a v Martine. Oddnes sa tiež zvyšujú rodinné prídavky z 25,88 eur na 30 eur mesačne. Daňový bonus na dieťa do 15 rokov sa zvyšuje od dnes zo 47,14 resp. 43,60 až do 70 eur mesačne, a na dieťa nad 15 rokov z 23,57 na 40 eur.

„Je to historická chvíľa pre Slovensko, pretože ukazuje veľmi jednoznačne, že Slovensko aj v ťažkých chvíľach dokáže byť exkluzívnym partnerom pre významných investorov,“ vyhlásil na margo investície švédskej automobilky predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) s tým, že ide o začiatok rozvoja nového veľkého priemyselného klastra na východnom Slovensku. 

„Chcem sa poďakovať Richardovi Sulíkovi a Igorovi Matovičovi, pretože práve tento tandem dvoch silných ministrov dnes spôsobil to, že môžeme byť pri tejto historickej chvíli, podpísať tento kontrakt a pustiť sa do veľmi úspešnej spolupráce,” povedal premiér.

Na Slovensko prichádza nová automobilka. Od dnes sa tiež zvyšujú rodinné prídavky, teší sa OĽANO

„Prichádza skvelá firma k skvelým ľuďom,“ vyhlásil podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽANO). Vyzdvihol význam projektu pre obyvateľov východného Slovenska a zdôraznil spoľahlivosť, dlhodobosť a hodnovernosť tejto významnej investície. „Verím, že toto je veľký začiatok. 1,2 miliardy nie je malou investíciou, 3 tisíc zamestnaných ľudí nie je málo,” povedal. Súčasne pripomenul vládnu investičnú pomoc vo výške približne 250 miliónov eur. „Ale je to veľmi dobrá investícia. Je to investícia do budúcnosti Slovenska, investícia pre ľudí na východe,“ dodal.

„Je to veľký úspech tejto vlády, najmä premiéra Eduarda Hegera, ministra financií Igora Matoviča a ministra hospodárstva Richarda Sulíka, že sa takéhoto veľkého investora podarilo prilákať. Tvrdo sme na tom pracovali a dnešný výsledok je ukážkou, že keď ťaháme za jeden povraz, dokážeme urobiť veľa dobrého pre ľudí tejto krajiny. Už v júni sme oznámili viacero menších investícií, ktoré sa na východné Slovensko podarilo dotiahnuť, ako napríklad nový závod nemeckej firmy Mubea vo Veľkej Ide alebo rozšírenie závodu Andritz v Humennom. A bude toho viac, čo sa tento a budúci rok začne stavať. Vďaka vládnej podpore investorov vznikne veľa nových pracovných miest a stúpnu platy aj v existujúcich firmách. Ideme ďalej,“ vyhlásil predseda hospodárskeho výboru NR SR Peter Kremský (OĽANO).

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš vyzdvihol, že vláda dnes schválila aj výstavbu nových nemocníc a oddnes sa začali zvyšovať rodinné prídavky s daňovým bonusom.

„S prichádzajúcim letným obdobím prichádzajú výborné správy. Ako východniar sa veľmi sa teším, že aj významnou investíciou prispejeme k pozdvihnutiu východného Slovenska, o ktorom sa kedysi pohŕdavo zlodeji vo vláde vyjadrovali, že tam nič nie je. Dobrých správ je však viac. Vláda dnes schválila výstavbu nových nemocníc v Martine a Bratislave. Vďaka tomuto rozhodnutiu pribudne na Slovensku viac než 1 300 nových lôžok pre pacientov v moderných a špičkových nemocniciach, čo je vynikajúce. Ďalšou skvelou správou je, že našu pomoc v podobe rodinného balíka z dielne Igora Matoviča oddnes začnú rodiny s deťmi pociťovať vo svojich peňaženkách. Od nového roka sa táto pomoc opäť výrazne zvýši a pribudne aj 60-eurový príspevok na voľnočasové aktivity detí, vďaka čomu si mnohé budú môcť plniť svoje sny,” dodal.

Podľa Šipoša sú aj tieto dobré správy dôkazom toho, že aj keď vo vládnej koalícii častokrát existujú nezhody, rôzne názory a pohľady na veci, prináša hmatateľné výsledky, ktoré sa odrážajú na skvalitňovaní života ľudí. „Dôležité sú výsledky, ktoré táto vláda má. V práci pokračujeme ďalej,“ uzavrel Michal Šipoš.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články