15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Radačovský: Život na Slovensku, je taký, že tu nechce zostať žiť ani migrant z tej najchudobnejšej krajiny v Afrike

Slovensko pomaličky-potichučky zaplavujú migranti, o ktorých sa chtiac-nectiac musíme postarať, pretože „človečina“ víťazí nad nehumánnosťou. Lenže koľko migrantov je Slovensko ešte schopné zvládnuť? A nehovoríme len o tých, ktorí chcú naším územím iba prejsť s vidinou cieľa v niektorej z bohatých západných krajín. Lenže práve tí, ktorí chcú ísť ďalej na západ nám tu celkom pekne zahlcujú naše pohraničie, a to sa tak stáva akýmsi malým francúzskym Calais.

Našincovi je ťažké povedať, či si zvýšený príliv migrantov z Afriky všímajú aj poslanci v európskom parlamente, teda nielen tí slovenskí, ale najmä tí „cudzí“, isté však je, že jeden z mála, ak nie jediný, ktorý si to všimol je náš europoslanec Miroslav Radačovský. Šéf strany Slovenský Patriot v krátkom statuse výstižne, hoci vraj satiricky, poukazuje na to, aká situácia, a najmä tá ekonomická, je na Slovensku, keď – ani jeden migrant u nás na Slovensku nechce žiť!

Prečo samí muži? To sú ženy doma spokojné?

„Ja by som bol asi najradšej, keby utekajúci migranti mali záujem zostať žiť na území Slovenska… Síce by to nahralo niektorým politickým stranám prijať hlavnú tému boj proti migrácii, ale je to vždy lepšie ako konštatovať, že životná úroveň, a vôbec život na Slovensku, je taký, že tu nechce zostať žiť ani migrant z tej najchudobnejšej krajiny v Afrike…,“ napísal v krátkom „satirickom“ statuse Miroslav Radačovský. Jeho slová ale mnohých Slovákov veru nepresvedčili, ba viacerých doslova nahnevali. „Žiaľ, takto je to s našim Slovenskom. Migranti tu zostať nechcú, lebo utekajú z krajín, kde sa majú lepšie ako my tu,“ skonštatovala Viera Zábojníková. „Prečo samí muži? To sú ženy doma spokojné? To nemajú rodiny? Alebo rátajú s tým, že prídu s požehnaním štátu neskôr za nimi? Osobne si myslím, že sa tu pozývajú potenciálni žoldáci…,“ položila zásadné otázky Daniela Adamovová.

Radačovský: Život na Slovensku, je taký, že tu nechce zostať žiť ani migrant z tej najchudobnejšej krajiny v Afrike
Zdroj: FB Miroslav Radačovský

„Pán Radačovský, želať si, aby migrant ostal žiť má Slovensku znamená, že sociálne dávky niektorého vášho potencionálneho voliča dostane ten migrant bez akejkoľvek námahy a prinajhoršom ich pošle do svojej domoviny. Vo výsledku by tak ostali dvaja občania bez sociálnej dávky: jeden okradnutý bez odškodnenia a druhý obdarovaný bez zodpovednosti,“ zamyslel sa Rudi Gombos.

Radačovský: Život na Slovensku, je taký, že tu nechce zostať žiť ani migrant z tej najchudobnejšej krajiny v Afrike
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský / Janu Lienka

„Tak to ani náhodou p. Radačovský. To nie sú ľudia, ktorí by sa asimilovali a už vôbec by neprijali spôsob nášho života. Už je problém s Ukrajincami. Neviem, ako ste k tej úvahe došiel, ale podľa mňa to nie je správne. Mám z toho zlý pocit. Tak, ako by to bol zámer, že nám ich tu zvážajú z okolitých štátov. Tam ich nechcú a u nás sa im stavia mestečko. Ja v tom vidím veľké nebezpečenstvo pre Slovensko. Ak nedôjde ku kontrolám na našej hranici, tak bude zle,“ skonštatovala Anna Gajdošíková.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články