23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Chmelár: Občania sú obeťou informačnej vojny zo strany vlastnej vlády

Rádio Jerevan hlási: Je pravdou, že došlo k útoku ruských rakiet na Poľsko. Akurát to nebol útok, ale dopad, neboli ruské, ale ukrajinské a neboli to rakety, ale zvyšky paliva v projektile. Inak všetko sedí. P. S. Tento absurdný vtip môže mať už len jedno pokračovanie: keď sa zistí, že to boli S-300vky darované Slovenskou republikou…A teraz vážnejšie.

Pripomeňme si najabsurdnejšie výroky, ktoré zazneli v súvislosti so včerajším incidentom: Ľubomír Galko (bývalý minister obrany): „Je nepodstatné, či úmyselne, neúmyselne, alebo „zblúdilo“, navyše, kto to vôbec objektívne posúdi. Článok 5 Severoatlantickej zmluvy hovorí jasne. Preto som toho názoru, že ak sa tieto prvotné informácie vierohodne potvrdia, NATO by malo zrealizovať voči agresorovi odvetný vojenský, dostatočne tvrdý preventívny protiúder.“

Juraj Krúpa (predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť): „Rusko či už zámerne alebo mimovoľne napadlo členskú krajinu aliancie. Aliancia má právo na základe článku 5 Washingtonskej zmluvy právo reagovať na takýto útok.“

Martin Hojsík (poslanec Európskeho parlamentu za Progresívne Slovensko): „Dve rakety, zjavne z Ruska, dopadli na poľské územie… Ak sa potvrdí, že Rusko naozaj mierilo na územie spojenca, neostane to aj bez vojenskej odpovede NATO.“

O ruských raketách hovorili aj premiér Heger, minister obrany Naď, Polícia SR, denníky Aktuality.sk, Refresher.sk, Sme, N, TV JOJ, TA3 atď.

Mohli by sme pokračovať. Mojím cieľom však nie je robiť tabuľu hanby. Mojím cieľom je ukázať, akí šialenci vedú tento štát a že môžeme byť len radi, že nemajú širší medzinárodný vplyv, pretože by nás boli schopní vohnať do tretej svetovej vojny.

Mimochodom, všimnite si logiku exministra Galka. Podľa nej by NATO malo dnes zaútočiť na Ukrajinu… Omyl sa dá odpustiť, ale nie úmysel a zbabelosť.

Po tom, čo Varšava, Washington i Brusel potvrdili, že raketu vystrelila ukrajinská protivzdušná obrana, dnes namiesto ospravedlnenia počúvame od zbabelých vládnych politikov a zbabelých novinárov, že je jedno, či to bola ruská raketa alebo nebola, na vine je aj tak Rusko.

To naozaj nevidia ten zásadný rozdiel medzi nehodou a cieleným útokom, ktorý by mohol viesť k vyhladzovacej vojne? Pripomeňme, že sú to tí istí zbabelci šíriaci dezinformácie, ktorí chcú zakazovať a blokovať konkurenciu za šírenie hoaxov. Nemali by sme eliminovať z verejnej scény aj ich? Nechutí vám vlastná medicínka?

Prečítajte si aj: Bekmatov: Stručne o Dráčiku a premotivovaných pokrytcoch

Zdá sa mi úplne absurdné až šialené, že s tým, čo teraz vieme, slovenská vláda na dnešnom rokovaní odsúhlasila ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine vo výške 3,5 milióna eur. Darovať toľko peňazí krajine – ktorej najvyšší predstaviteľ včera dokázateľne klamal a snažil sa vyprovokovať vojenský zásah NATO, ktorej šéf diplomacie rovnako klamal a popieral, že išlo o ukrajinskú raketu – považujem za hlboko nemorálne a nezodpovedné.

Budem sa preto opakovať: jediným východiskom z tejto krízy je diplomacia, nie vojna. Súčasná garnitúra však dokazuje, že jej je ľahostajné, že každý ďalší deň pokračovania vojny si zbytočne vyžiada stovky mŕtvych, že tá slávna ukrajinská ofenzíva sú obyčajné jatky, že na ľudských životoch im vôbec nezáleží. Je to smutné konštatovanie, ale občania Slovenskej republiky sú obeťou informačnej vojny zo strany vlastnej vlády.

Zdroj: Eduard Chmelár, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články