16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Radačovský sarkasticky: Najlepšie je „vyhovoriť sa“ na Ústavný súd, prezidentku a možno aj na Marťanov

Slováci sa „normálneho“ referenda o predčasných voľbách opäť nedočkali. Dôvod? Tie sú minimálne dva. Tým prvým je, že hoci majú politici plné ústa slov o tom, že ľudia majú právo odvolať ich, ak nie sú z ich prácou spokojní, do Ústavy to ale akosi dať nechcú. A ten druhý? Prezidentka, ktorá vraj nemá na to právomoc vypísať ho, sa tak neustále obracia na Ústavný súd, ktorý ho vždy zruší. Celá situácia sa nepáči ani skúsenému právnikovi, europoslancovi a šéfovi strany Slovenský Patriot Miroslavovi Radačovskému.

Na prezidentku Zuzanu Čaputovú nezapôsobili ani dve podpisové akcie na vypísanie referenda, ktoré si žiada asi milión rozhnevaných a nespokojných Slovákov. Žiaľ, zmenu ústavy na možnosť vypísania referenda na predčasné voľby o odvolaní vlády nechce ani väčšina politikov, hoci tí majú plné ústa slov ako na to majú ľudia právo. Miroslav Radačovský sa v statuse pozrel na to, ako to vlastne s tým referendom, občanmi a politikmi vlastne u nás je. Každopádne sa stotožňuje s názorom občanov, že súčasná vláda nie je schopná riadiť štát.

Ktorý „ústavný poloblázon“ im to zase poradil?

Navyše, podľa šéfa strany Slovenský Patriot, nie malá časť občanov je presvedčená aj o tom, že je potrebná aj zmena hlavy štátu, s čím sa tiež stotožňuje. „Za takejto situácie zaviesť národ do referenda a dať mu nádej, že vláda skončí, je jednoduché, ale urobiť to profesionálne, s odbornou zdatnosťou, už je asi ťažšie. Preto je najlepšie „vyhovoriť sa“ na Ústavný súd, prezidentku republiky a možno nabudúce aj na Marťanov, len nepriznať si vlastnú neschopnosť,“ píše v úvode tak trochu sarkasticky Radačovský, ktorý po prvom neúspešnom pokuse opozičných a spriaznených strán o referendum o predčasných voľbách, ktorý bol neúspešný, pretože Ústavný súd rozhodol, že otázky sú protiústavné zverejnil v júli 2022 status.

https://www.nitranoviny.sk/opat-skvely-radacovsky-toto-liberali-v-europarlamente-asi-necakali-video/

„Niektorými bol aj zle pochopený, v podstate s tým, že nie je dobré, pokiaľ politické strany a politici, ktorí sa už–už chystajú vládnuť, nie sú odborne spôsobilí ani naformulovať referendové otázky,“ vysvetlil Radačovský. Po rokovaní Smeru-SD s mimoparlamentnými stranami Hlas-SD, SNS a Republika opozícia pripravila druhé referendum a občania opätovne, veriac im, s nádejou, sa opäť v potrebnom počte podpisovej akcie zúčastnili. „Už keď som si prečítal dve otázky druhého referenda tak mi až prišlo ľúto, a pred svojou asistentkou v kancelárii v Bruseli, možno nevhodne, som sa vyjadril, ktorý ústavný poloblázon im to zase poradil a aj v tomto smere som zverejnil FB status,“ priznal skúsený právnik.

Slovensko by sa zaradilo k svetovým unikátom

To, že prvá referendová otázka o páde vlády je ústavný nezmysel, o tom podľa Miroslava Radačovského nemôže pochybovať ani začínajúci asistent alebo asistentka na ktoromkoľvek okresnom súde. „A druhá referendová otázka, v zmysle ktorej by sa mohla NR SR uznesením sama rozpustiť, je scestná a Slovensko by sa zaradilo k svetovým unikátom. Ešte šťastie, že prezidentka aj túto druhú otázku neposunula na Ústavný súd, pretože hanba pre Smer-SD a ostatné strany, ženúce ľudí do podpisových akcií, by bola dokonalá. Prezidentka asi vie, prečo to neurobila. Veď, nakoniec, už v septembri by bola mala vypísať referendum, a ani s tým, vzhľadom na neodbornosť politikov, nikto nevie pohnúť,“ pokračuje Radačovský v rozbore „referendovej“ situácie.

https://www.nitranoviny.sk/sokujuco-tvrde-slova-radacovskeho-toto-progresivci-a-caputova-isto-necakali/

„Nemôžem sa hrdiť pomenovaním ústavný právnik, nemám na to odbornú kvalifikáciu, nikdy som na Ústavnom súde nepracoval, mám však takmer 40-ročnú prax sudcu, čo ma naučilo logicky a právne akceptovateľne myslieť. Možno si mohli dať páni zo silných opozičných strán odo mňa poradiť. A pokiaľ nie, bol by som im odporučil svojich priateľov, skutočných odborníkov na ústavné právo,“ konštatuje šéf strany Slovenský Patriot a dodáva: „Vážení priatelia zo Smeru, Hlasu, Republiky a iných strán, nie je to útok na vás, len mi je ľúto vašich voličov a sympatizantov, ktorí vám, zdá sa, veria. Občania Slovenska nie sú ovečky, a čo tak sa im ospravedlniť. Priznať si chybu, možno aj neschopnosť, veď je to ľudské a korektné,“ odkazuje Miroslav Radačovský.

Radačovský sarkasticky: Najlepšie je „vyhovoriť sa“ na Ústavný súd, prezidentku a možno aj na Marťanov
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Podľa šéfa strany Slovenský Patriot nie každý, kto vie vyhodiť most do vzduchu zvolávaním občanov na námestia, vykrikovaním, ako sa bije za Slovensko, dokáže postaviť most nový a ešte lepší. „Nie je preto náhoda, že jedným zo základných hesiel strany Slovenský Patriot je odbornosť, slušnosť a ešte raz odbornosť. A pretečie asi veľa vody, kým to občania SR pochopia. A pokiaľ to nepochopia, tak po budúcich parlamentných voľbách to bude tak, ako bratia Česi hovoria: „Prašť jako uhoď“,“ uzavrel svoj kritický status Radačovský.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články