28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Opäť skvelý Radačovský. TOTO liberáli v europarlamente asi nečakali (VIDEO)

Európsky parlament v Bruseli už rozoberal rozličné „vážne“ veci, z ktorých napokon vyšli úplne „skvelé“ závery, nad ktorými krútili hlavami ľudia naprieč celou úniou. Poslanci v europarlamente, a najmä tí liberálni, riešia skutočne nie raz absolútne nepodstatné veci, ale navyše sa mnohým štátom snažia vnútiť ich, častokrát zvrátené, myšlienky. Slovenský europoslanec Miroslav Radačovský im priamo v pléne povedal, čo si o patriotizme myslí.

Miroslav Radačovský je tiež šéfom strany Slovenský Patriot, a ako naozajstný patriot sa aj správa. A to v podstate všade, kde chodí. O jeho skutočnom patriotizme sa mohli presvedčiť aj v Bruseli, kde nie raz europoslancom ukázal, ako sa vie biť za Slovensko a jeho občanov.

Tentokrát svojím kolegom „vysvetlil“, čo je skutočný patriotizmu a ako by sa ozajstní patrioti mali správať. Iba tak si totiž budeme vážiť nielen sami seba, ale aj krajinu, kde žijeme, a v neposlednom rade aj Európsku úniu. V statuse sa Radačovský jasne vyslovil k návratu ku koreňom európskej kultúry, pretože ako si všimol, v Európe sa začína zmáhať nový fenomén – PATRIOTIZMUS. A toho sa bruselskí centralisti začínajú obávať.

Liberálna demokracia sa zľakla národných patriotov

„Bruselskí centristi, hlásajúci akési myšlienky federalizácie Európy a zavedenia jedinej ideológie liberalizmu, riadeného z jediného centra, dostali strach. V Taliansku, Švédsku, Maďarsku, Poľsku a postupne v Chorvátsku si občania zvolili vlády patriotov. Tzv. liberálna demokracia sa zľakla. Zľakla sa talianskych patriotov, maďarských patriotov, švédskych patriotov, poľských patriotov a jednoducho ich sebe vlastným spôsobom označila za pravicových extrémistov,“ napísal v úvode Miroslav Radačovský a dodal, že práve preto vystúpil v pléne Európskeho parlamentu na tému „Očisťovanie protieurópskej a extrémnej pravice.“ Celú myšlienku, ktorú chcel predniesť, sa mu ale opäť nepodarilo ukončiť.

https://www.nitranoviny.sk/sokujuco-tvrde-slova-radacovskeho-toto-progresivci-a-caputova-isto-necakali/

„Zastavenie čudnej ideológie hejeurópanstva a liberálnej demokracie, je jedine možné novým zmáhajúcim sa politickým smerom a tým je patriotizmus. Patriotizmus a spájanie sa národných štátov patriotov je jediný možný spôsob ako vytvoriť Európu suverénnych národných štátov, vzájomne spolupracujúcich, medzi ktoré nepochybne patrí aj Slovensko, pretože v Európe sme a dokonca v jej strede,“ vysvetľuje šéf strany Slovenský Patriot. „Utekať z boja za charakter Európy a tým aj charakter Slovenska, populisticky ľúbivými, avšak, priznajme si, naivnými a strategicky nedomyslenými heslami „Odísť ihneď z EÚ!“, „Bojujeme za Slovensko!“, je jednak hrdého Slováka nedôstojné a možno aj zbabelé,“ prízvukuje Radačovský, ktorý však s obsahom týchto hesiel ako takých súhlasí.

https://www.nitranoviny.sk/slovensko-nie-je-stat-xenofobov-homofobov-a-rasistov-nema-to-v-genoch-povedal-razne-radacovsky-a-vypli-mu-mikrofon/

Liberálnej demokracii prekáža, že tu stúpa patriotizmus

Za suverénne postavenie Slovenska, v spoločenstve suverénnych národných štátov Európy, kde Slovensko patrí, je potrebné bojovať a nie ostať osamotený kdesi v kútiku a čakať, ako sa to vyvinie. Takýto postoj by nám generácie, ktoré prídu po nás, nikdy nezabudli. Jedným z hesiel strany Slovenský Patriot, prevzatým od výroku Jána Pavla II. je: „Patriotizmus áno, nacionalizmus nie!“. Návrat ku koreňom európskej kultúry je budúcnosť Európy a Slovenska,“ zakončil svoj status Miroslav Radačovský, ktorý k nemu zverejnil aj video so svojím, opäť nedokončeným, prejavom pred poslancami europarlamentu.

Opäť skvelý Radačovský. TOTO liberáli v europarlamente asi nečakali (VIDEO)
Zdroj: FB Miroslav Radačovský

Radačovský predpokladá, že keby sa spýtal každého zo 705 svojich europoslaneckých kolegov, kto je pravicový extrémista, tak by ruku nezdvihol nikto. „Keby som sa spýtal vo Švédsku, Taliansku, Maďarsku, Poľsku, Španielsku, Chorvátsku, kto je pravicový extrémista, a kto volil pravicových extrémistov, tak nezdvihne ruku nikto. Jednoducho každý by mi odpovedal, že je patriotom, že je patriotom svojej vlasti, že je švédskym patriotom, talianskym patriotom, maďarským patriotom, chorvátskym patriotom…,“ skonštatoval šéf strany Slovenský Patriot.

„Vám, liberálnej demokracii prekáža, že tu nie stúpa pravicový extrémizmus, ale že tu stúpa patriotizmus. A patriotizmu nie je ani pravicový, ani ľavicový, patriotizmus je jednoducho vzťah k vlasti. A pokiaľ budú silné patriotické štáty národné, tak bude aj silná Európa,“ zaťal do živého Miroslav Radačovský, ktorý na samý záver dodal: „A pokiaľ nebude patriotizmus v každom štáte, pocit občana, lásky k svojej vlasti, k spolupatričnosti k Európe, tak to tu môže skončiť!“  

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články