24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Radačovského pobúrili Mesežnikove slová. Na stranu šéfa strany Slovenský patriot sa postavili aj Slováci

K situácii na Ukrajine sužovanej ruskou agresiou sa vyjadril už kde kto. Patrí medzi nich aj politológ a politický analytik Grigorij Mesežnikov, ktorý je ruskej národnosti a u nás žije už 42 rokov.

Grigorij Mesežnikov pochádza zo židovskej rodiny, jeho otec bol pôvodom z Ukrajiny a matka z Ruska. Obaja sa stretli počas II. svetovej vojny v období, keď boli evakuovaní mimo nacistami okupovaných území. Mesežnikov sa už vyjadroval ku všetkému možnému, v ostatnom období je to aj k ruskej invázii na Ukrajinu, kde svojich rodákov vôbec nešetrí. Jeho kritika pobúrila aj europoslanca a šéfa strany Slovenský Patriot Miroslava Radačovského, ktorý k názorom ruského politológa napísal pomerne ostrý status.

Radačovský sa rozohnil v europarlamente. Podal si sudcov Najvyššieho súdu USA aj poslancov z Renew (VIDEO)

Rusko sa stane demokratické možno v 26. storočí

„Úpal – v ruštine  teplovojúdar,“ píše v úvode Radačovský. „Pozor na úpal alebo úžeh! Vysoké horúčavy tohto leta spôsobujú ťažkosti, úpal, úžeh alebo iné zdravotné problémy nie jednému človeku,“ pokračuje šéf strany Slovenský Patriot, ktorý ďalej vysvetľuje, že pred chvíľou si prečítal rozhovor v Denníku N zo dňa 12.7.2022 o súčasnosti a budúcnosti Ruska so slovenským politológom Grigorijom Mojsejevičom Mesežnikovom pôvodom z Ruska.

Radačovského pobúrili Mesežnikove slová. Na stranu šéfa strany Slovenský patriot sa postavili aj Slováci
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

„Okrem iného v ňom pán Mesežnikov uviedol, že zmeniť pomery v Rusku by bolo možné demokratickou okupáciou podobnou tej, ktoré zažilo po vojne Nemecko a Japonsko. Tiež vyslovil názor, že pokiaľ sa také niečo neudeje, tak si myslí, že Rusko sa stane demokratické možno v 26. storočí,“ konštatuje náš europoslanec, ktorý v samom závere ešte dodáva: „Horúčavy a možný úpal sú zlá vec. Odporúčam všetkým, aby si hlavu chránili vhodnou pokrývkou a dodržiavali pitný režim.“ Zrejme tým narážal na Mesežnikove slová, ktoré sa vôbec nepáčili ani diskutujúcim Slovákom, ktorí s názorom Miroslava Radačovského súhlasia.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články