14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Otec po smrti nemal na krku žiadne stopy po obesení, tvrdí syn nebohého generála Lučanského Adam (VIDEO)

Smrť policajného exprezidenta Milana Lučanského vyvolala mnoho polemík, ktoré sa nepodarilo doteraz rozumne vysvetliť. A, prirodzene, vzbudila aj množstvo vášní. Ako sa zatiaľ ukazuje, v celej veci zrejme nebolo všetko s „kostolným poriadkom“.

Rodinu Lučanských právne zastupuje europoslanec a bývalý sudca, ale aj šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský. Ten v minulosti už upozorňoval, že vo vyšetrovaní smrti policajného generála nebolo všetko v poriadku. Svoj názor na to povedal aj v najnovšom videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti, kde vystúpil spolu s Lučanského synom Adamom.

M. Radačovský: Za prípadné následky očkovania vždy zodpovedá poskytovateľ lekárskej starostlivosti

Vyšetrovacie orgány tvrdia jedno, generálov syn druhé

„Prezident Policajného zboru Slovenskej republiky, nebohý generál Milan Lučanský, bol zadržaný 3.12.2020. Do väzby bol vzatý 6.12.2020, kde zotrval 26 dní. Z týchto 26 dní strávil 10 dní v nemocnici pre odsúdených v Trenčíne a dva dni vo vojenskej nemocnici v Ružomberku. Teda aktívne bol vo väzbe 14 dní. Počas týchto niekoľko dní, podľa znaleckých posudkov a výpovedí svedkov boli zistené u  generála Lučanského tieto poranenia,“ hovorí v úvode videa Miroslav Radačovský, právny zástupca rodiny Lučanských a vzápätí ukazuje na kameru poranenie, ktoré mal na sebe Milan Lučanský. Vzápätí sa Radačovský spýtal syna policajného exprezidenta Adama Lučanského, či vie o týchto poraneniach jeho otca pred tým, ako bol zadržaný a vzatý do väzby.

„Žiadne z týchto poranení môj otec pred tým ako bol zadržaný a vzatý do väzby nemal. Videl som telo otca aj po smrti a nemal na krku žiadne stopy po obesení. A nevidel som to len ja,“ uviedol Adam Lučanský. Aj napriek tomu, podľa slov Radačovského, vyšetrovacie orgány inšpekčnej služby konštatovali, že tieto poranenia si generál Lučanský spôsobil sám, alebo že už ich mal predtým.

Otec po smrti nemal na krku žiadne stopy po obesení, tvrdí syn nebohého generála Lučanského Adam (VIDEO)
Zdroj: Video FB Miroslav Radačovský

„Podali sme proti uzneseniu vyšetrovateľa inšpekčnej služby sťažnosť a veríme, že dozorujúci prokurátor rozhodne vo veci objektívne a spravodlivo,“ dodáva na záver videa Miroslav Radačovský. Za právnym zástupcom stoja aj Slováci, z ktorých mnohí neveria, že Milan Lučanský si spôsobil spomínané zranenia sám, ani to, že spáchal samovraždu. A v diskusii to dali aj jasne najavo.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články