21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

R. Takáč: Pre podozrenie z NEKALÝCH praktík šéfa SPF podávam na neho TRESTNÉ oznámenie

Podpredseda strany SMER – slovenská sociálna demokracia Richard Takáč bol na Generálnej prokuratúre SR podať trestné oznámenie priamou výpoveďou, a to kvôli nekalým praktikám a situácii na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Minulý rok bol na základe jeho iniciatívy zvolaný mimoriadny výbor Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) pre pôdohospodárstvo a životné prostredie, kde bolo jednomyseľne schválené vykonanie poslaneckého prieskumu na SPF.

Od toho času sa udialo viac stretnutí priamo v tejto inštitúcii, no do tejto chvíle generálny riaditeľ J. Marosz nepredložil všetky informácie, ktoré potrebovali. „My sme sa postupne dozvedeli niektoré informácie a tie boli aj predmetom podania na Generálnej prokuratúre. Prvá zásadná vec bola, že generálny riaditeľ J. Marosz zastavil vydávanie súhlasov do územného a stavebného konania, čiže znefunkčnil rôzne stavebné konania, kde je dotknutý aj Slovenský pozemkový fond, kde napríklad rôzne obce a mestá v rámci projektov, kde bol dotknutý SPF, nemohli dostať rôzne súhlasné stanoviská. Samozrejme, pán generálny riaditeľ si dal výnimku, že zastavil konania. Tieto výnimky nám v tom čase deklaroval, že vydáva len pre rôzne verejnoprospešné stavby, ale ako sme sa z poslaneckého prieskumu dozvedeli, tieto výnimky vydával rôznym spoločnostiam, hlavne súkromným spoločnostiam, ako sú rôzni developeri, ako sú súkromníci, ktorí stavajú obchodné centrá. Totálne korupčné správanie,“ vysvetlil R. Takáč.

Katarína Ježíková z SPF: Zamestnanci sa riaditeľa vyložene boja. Má silné krytie od svojej strany OĽANO

Ako ďalšiu nekalú praktiku podpredseda strany R. Takáč uviedol obmedzenie predaja poľnohospodárskej pôdy ako takej, kde dal určité obmedzenia vo výmere 100 a 500 štvorcových metrov, no samozrejme on vydáva výnimky nad túto výmeru. Čiže všetkým zamieta, pričom on sám – zo svojej pozície rozhodne, komu a koľko pôdy predá. Sú informácie, kde odmietal predať pozemky pre poľnohospodárov v hospodárskych dvoroch. Tieto kroky vedú k totálnej likvidácii poľnohospodárov a potravinárov na Slovensku, keďže vzhľadom na to, že nemajú vysporiadané pozemky, nemôžu žiadať dotácie z eurofondov a tiež nemôžu svoje hospodárstva modernizovať.

No najpodstatnejšia vec je zamestnávanie spriaznených ľudí z OĽaNO, rôznych dohodárov po celom Slovensku. „Pán Marosz v priebehu roka a pol si do tejto chvíle zamestnal vyše 100 dohodárov. Vo veľa prípadoch sú to hlavne rôzni spriaznenci OĽaNO, neúspešní kandidáti za poslancov do národnej rady, respektíve rôzni neúspešní nominanti, ktorí museli odísť zo svojich pozícií z dôvodu rôzneho porušovania zákona. Títo dohodári majú omnoho vyššie odmeny, ako samotní zamestnanci,“ spresnil R. Takáč. Dlhoroční zamestnanci, odborníci majú hodinové sadzby vo výške deväť eur. Generálny riaditeľ cez dohody vydáva spriazneným ľuďom na dohodu odmeny od 35 eur vyššie na hodinu.

Ľubomír Haviernik: Riaditeľ SPF fond používa ako svoju POLITICKÚ nástenku. ÚTOČÍ na starých kolegov, ktorých označuje za korupčníkov (video)

Preto Richard Takáč podal trestné oznámenie, ktoré bude rovnako doručené aj na Najvyšší kontrolný úrad, bude ďalej pokračovať v poslaneckom prieskume a pokiaľ ide o zamestnávanie dohodárov, koná aj Inšpektorát práce a Sociálna poisťovňa.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x