12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

R. Fico u prezidentky: Strana plánuje ďalšie protestné zhromaždenia

Predseda strany SMER – sociálna demokracia R. Fico sa dnes prostredníctvom videa na sociálnej sieti vyjadril k stretnutiu, ktorého sa zúčastnil v nadväznosti na pozvanie prezidentky SR Z. Čaputovej.

R. Fico u prezidentky: Strana plánuje ďalšie protestné zhromaždenia

Predseda Smeru-SD Robert Fico oznámil prezidentke SR Zuzane Čaputovej, že jej doručia dve otázky do ďalšej petičnej akcie a budú čakať na jej reakciu. Uviedol to Fico vo videu na sociálnej sieti po pondelkovom stretnutí s hlavou SR.  
      „Ak oznámi, že otázky nepodá na posúdenie Ústavnému súdu, začneme zbierať podpisy. Pokiaľ sa opätovne rozhodne iniciovať podanie na Ústavnom súde a opätovne sa pokúsi referendum zmariť, bude to mať nedozerné následky pre celý politický systém a vážnosť prezidentského úradu do budúcnosti,“ uviedol Fico. Zároveň poznamenal, že vyslovil jasné presvedčenie, že jedinou cestou, ako zmierňovať stupňujúce sa napätie v spoločnosti, je dať ľuďom právo rozhodnúť o konaní predčasných parlamentných volieb v referende.      
      Fico poznamenal, že v Prezidentskom paláci zanechal viaceré posolstvá. „Predovšetkým som zdôraznil nárast frustrácie a hnevu slovenskej spoločnosti a nevyhnutnosť prezidentského úradu dôraznejšie reagovať na útoky vládnej koalície na sociálny štát a neschopnosť vlády riešiť najakútnejšie sociálne výzvy,“ povedal.
      Poukázal na to, že hnev ľudí v smerovanie krajiny sa zvyšuje. „Uviedol som pani prezidentke celý rad konkrétnych prípadov manipulácií trestných konaní, zneužívania právomoci verejných činiteľov, korumpovania udavačov a nespravodlivostí, ktoré vyžadujú kritiku pani prezidentky,“ povedal Fico. Nečinnosť hlavy krajiny v otázkach deštrukcie právneho štátu a hrubého zneužívania trestného práva považuje predseda Smeru-SD „za zatváranie očí pred realitou“.
       Zároveň prezidentke oznámil, že Smer-SD plánuje v októbri aj novembri zorganizovať protestné zhromaždenia.  

      Prezidentka v pondelok diskutovala v Prezidentskom paláci aj s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) o aktuálnej situácii v bezpečnostných zložkách. Témou rokovania bol tiež vývoj pandémie ochorenia COVID-19.

YouTube video

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články