20.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

R. Fico: Klamárom ako Naď sa neverí, lebo klamári sa kontrolujú!

Žiadne vykrúcanie sa nejakého Sulíkovho Rudolfa zo štátnych hmotných rezerv a večného klamára Naďa, ktorý celé Slovensko oklamal pri Migoch a S-300, nemôže zmeniť nič na fakte, že zásoby munície krajín východnej hranice NATO sú výrazne poddimenzované.

Vláda SR 26. 02. 2022 rozhodla o darovaní vojenského materiálu v hodnote 8,6 milióna eur zo zásob štátnych hmotných rezerv. SMER – SSD opakovane žiadal v NR SR, aby boli tieto informácie verejnosti poskytnuté, ale vždy to bolo odmietnuté vládou. Nech pán Rudolf odpovie, čo sa stalo so 120 mm muníciou, ktorá bola v skladoch štátnych hmotných rezerv, keď minister obrany Naď potvrdil, že darovali Ukrajine 12 000 kusov 120 mm munície.

Naď zverejnil PRÁVNU ANALÝZU k darovaniu stíhačiek MiG-29 Ukrajine

Opätovne preto vyzývame nového ministra obrany M. Sklenára, aby sa rozhodol, či bude kryť klamstvá Naďa alebo zverejní všetky informácie ohľadom:

-munície a vojenskej výzbroje, ktorá bola darovaná Ukrajine,

-v akom stave sú naše zásoby munície,

-ako je zabezpečená obranyschopnosť Slovenskej republiky.

Výhovorky typu, že sa o nás spojenci postarajú, nech si strčia za klobúk.

Keďže je Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť nefunkčný, ako je nefunkčná aj celá národná rada, poslanecký klub SMERu – SSD musí prevziať iniciatívu a vykonať kontrolnú činnosť. Z titulu nadradenosti NR SR vláde SR žiadame nového ministra obrany M. Sklenára o okamžité stretnutie sa s poslaneckým klubom SMERu – SSD k daným mimoriadne závažným témam.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x