20.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Demokrati: Zabránili sme prijatiu rozpočtovo nezodpovedných návrhov

Poslanci strany Demokrati svojim hlasovaním nepodporili marketingové návrhy strán OĽANO a HLAS. Vďaka tomu ušetrili 1,1 mld. eur nekrytých výdavkov.

“Štátny rozpočet nie je oslík otras sa. Práve preto budeme k schôdzi pristupovať konštruktívne a nebudeme podporovať atómovky, alebo bilbordové návrhy,” povedal poslanec NR SR Juraj Šeliga (Demokrati). “Dobre si pamätáme rok 2020. Vtedy Robert Fico prišiel pár dní pred voľbami do parlamentu a chcel schváliť 13. dôchodky. A teraz sa o to niektorí poslanci pokúšajú opäť, a sú to paradoxne tí, ktorí v tom čase Fica kritizovali najviac,” vyhlásil poslanec NR SR a podpredseda strany Demokrati Jaroslav Naď.

“Vďaka tomu, že Demokrati priniesli do parlamentu zdravý rozum a zodpovedný prístup sme štátnemu rozpočtu ochránili 1,1 miliardy eur nekrytých výdavkov ročne,” doplnil Naď a dodal, že “všetci chceme pomáhať, no k štátnemu rozpočtu musíme pristupovať zodpovedne, pretože sú to peniaze nás všetkých.”

“Strana Demokrati chce pomáhať, ale adresne a skupinám, ktoré to potrebujú,” povedala poslankyňa NR SR Jana Žitňanská (Demokrati). “Ak by záujem poslancov pomáhať ľuďom bol úprimný, tak by sa zamerali na pomoc matkám, ktoré sa starajú o svoje ťažko zdravotne postihnuté deti, alebo na pomoc opatrovateľkám. Toto sú tie skupiny matiek a žien, ktorým by sme mali pomáhať.”

“Poslanci za stranu Demokrati prispeli svojimi hlasmi tomu, že parlament nerozhadzuje milióny na rôzne atómovky. Politika má byť pokojná. Demokrati budú brániť chaosu a hádkam,” zdôraznil Šeliga. „Napriek všetkému dnes prešli aj skutočne prospešné zlepšenia pre ľudí. Hovorím napríklad o možnosti skoršieho vyplatenia hypoték,” doplnil na záver J. Šeliga.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x