16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Prokuratúra: Trestné oznámenie pre odovzdanie S-300 Ukrajine odmietli

Trestné oznámenie týkajúce sa darovania systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine odmietli. Polícia tak urobila ešte vlani. Vyplýva to zo stanoviska Okresnej prokuratúry Bratislava I, ktoré TASR poskytol hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo.

Trestné oznámenie bolo vyšetrovateľom odmietnuté vlani v júli a rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť v septembri, keď prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I zamietol sťažnosť jedného z oznamovateľov, ozrejmil.

Trestné oznámenie podali vlani ĽSNS aj mimoparlamentné hnutie Republika. Hovorili o podozrení zo spáchania trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, či zneužívania právomoci verejného činiteľa a ďalších trestných činov. Dočasne poverený premiér Eduard Heger vtedy odmietol, že by sa darovaním systému S-300 stalo Slovensko súčasťou ozbrojeného konfliktu na Ukrajine. Ubezpečil, že obranyschopnosť SR je naďalej zabezpečená.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x