22.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Banská Štiavnica: Exteriérová galéria fotografií zachytávajúcich ničivý požiar

V centre Banskej Štiavnice je exteriérová galéria fotografií, ktoré zachytávajú momenty ničivého marcového požiaru v meste. TASR o tom informovala Terézia Sopková z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Banská Štiavnica.

Podpredseda OOCR Ľudovít Kaník dodal, že galéria má okoloidúcim záujemcom priblížiť, čo sa dialo len niekoľko dní dozadu na mieste, na ktorom práve stoja. „Zároveň podporí myšlienku vyzvať a poprosiť ľudí o príspevok na obnovu poškodených budov prostredníctvom zbierky, ktorú vyhlásilo mesto,“ spomenul.

Výkonný riaditeľ OOCR Igor Kuhn povedal, že ľudia sa chodia na miesto marcovej katastrofy pozerať a sú zvedaví, čo sa tam dialo. „Nevedia si predstaviť, ako vysoko šľahali plamene, koľko tu bolo hasičských áut, vojakov a dobrovoľníkov,“ konštatoval s tým, že fotografie im to všetko priblížia. Obrázky na Námestí sv. Trojice sú od rôznych autorov. „Po našej výzve na sociálnych sieťach nám prišlo viac než 200 fotografií,“ doplnil.

Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu 18. marca dopoludnia v jednej z historických budov, postupne sa rozšíril a poškodil sedem objektov. „Škody vyčíslili približne na 23 až 30 miliónov eur,“ zdôraznila Sopková. Kuhn informoval, že väčšina budov je v súčasnosti vyprataná a má dočasné prekrytie.

(tasr, arch.)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x