18.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Obnovia sa ZÁCHYTKY? Budú o tom diskutovať odborníci

Protialkoholické izby by sa mohli obnoviť. Rada vlády SR pre prevenciu kriminality na svojom štvrtkovom (27. 4.) zasadnutí poverila Ministerstvo vnútra (MV) SR zorganizovaním úvodnej odbornej diskusie k téme. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

„Rada vlády prijala uznesenie, ktorým poverila rezort vnútra v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva, Policajným zborom, samosprávou a združením náčelníkov mestských a obecných polícií a ďalších odborníkov v danej oblasti zorganizovaním úvodnej odbornej diskusie k úlohe Vypracovanie návrhu mechanizmu na obnovu činnosti protialkoholických izieb a predloženie na Radu vlády SR pre prevenciu kriminality,“ priblížil rezort. Úloha vyplýva zo Stratégie prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti v SR do roku 2028.

Rada vlády vo štvrtok zároveň schválila svoj plán úloh na rok 2023 a vzala na vedomie informácie o dosiahnutých výsledkoch informačných kancelárií pre obete trestných činov, zámere Úradu vlády SR pripraviť návrh novej protikorupčnej politiky. Oboznámila sa aj s materiálom Ministerstva spravodlivosti SR, ktorého obsahom sú analytické podklady pre žiadosť o zvýšenie počtu tabuľkových miest probačných a mediačných úradníkov, ako aj s návrhom Ministerstva zdravotníctva SR o plánovanom detenčnom zariadení.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x