11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Prežiť túto zimu bude kľúčové. Ako si môžete zabezpečiť teplo a nezamrznúť?

Dnes ja nám mnohým viac ako jasné, že nadchádzajúca zima nás preverí. Staré známe: „Keď sa ťa zima opýta, čo si robil v lete?“ sa môže stať synonymom zimy v našich domácnostiach…

Martina Valachová pripravila ďalší podcast Odznova a tentokrát vyspovedala prepera, Pavla Ľuptáka.

Prežiť túto zimu bude kľúčové. Ako si môžete zabezpečiť teplo a nezamrznúť?
Martina Valachová a Pavol Ľupták

Pavol Ľupták patrí medzi ľudí, ktorí nielen hovoria o príprave na energetickú sebestačnosť, ktorú u seba doma aj zrealizoval. Jeho dom je energeticky sebestačný 10 mesiacov v roku v plnom komforte. S trochou uskromnenia je sebestačný celoročne. Ako sa to dá a koľko to stojí? A je možné vytvoriť si aspoň základnú sebestačnosť – rezervu, aj keď človek býva v bytovke? Bude prežitie tejto zimy kľúčové? Aj na to sa ho Martina spýtala v rozhovore.

Ako sa pripraviť?

Pripraviť sa na výpadky energií, prípadne energiám na prídel, už nie je otázkou mimo misu. Situácia sa mení zo dňa na deň. Nie vždy je riešením stiahnutie kúrenia podľa návodu Veroniky Remišovej alebo varenie za pomoci pokrievky na hrnci podľa rady Richarda Sulíka. Preto som sa Pavla pýtala, čo je základ, ktorý by mal človek mať? A nielen z hľadiska energií?

Príbeh Slováka Juraja Orsága o zdravotných následkoch a zlyhaní systému

Často sa stáva, že ľudia, ktorí žijú v byte si myslia, že nemajú žiadne možnosti urobiť si záložný plán. Možnosti existujú. Pre ľudí v domoch je tých možností viac. Všetko závisí aj od motívu, a samozrejme, aj od financií.

Pavol vedie aj kurzy pre preperov. Najstaršia účastníčka kurzu mala 70 rokov. Manželovi povedala, že ide do kúpeľov…

Viac v rozhovore, ktorý môžete sledovať priamo tu…

YouTube video

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články