24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Prečo nespomíname na výročie bombardovania Juhoslávie, pri ktorom zahynuli aj civilisti a deti? Lebo ju zbombardovalo NATO? Pýta sa Belousovová

Vojna je zlo, vojna je strašná nech sa odohráva kdekoľvek, pretože pri nej okrem vojakov zomierajú aj nevinní ľudia, ba dokonca deti. Tá, ktorá sa teraz odohráva na Ukrajine je v celosvetovom hľadáčiku pozornosti, no na tú, ktorá sa udiala v Juhoslávii, a bola nemenej strašná, na tú sa už akosi zabudlo. Sú však ľudia, ktorí nezabúdajú.

Vojna v bývalej Juhoslávii bola menej strašná ako tá, ktorá je na Ukrajine? Ale prečo sa na ňu zabudlo? Lepšie povedané, prečo sa na ňu radšej zabudlo? Lebo za smrť tisícok ľudí, vrátane detí, môžu vojská NATO? Na to radšej nechceme spomínať, pretože sme v tom mali svoje krvavé prsty aj my. A práve na toto, ale nielen na toto, poukazuje v statuse smerujúcom k našej hlave štátu expolitička a šéfka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová.

Bombardovanie Juhoslávie bolo medzinárodným zločinom!

„Zabudnuté výročie?! Dnes je 23. výročie bombardovania Juhoslávie. Presne 23.3.1999 lietadla USA začali vojenský útok na Belehrad. Bombardovanie trvalo nepretržite 78 dní a o život prišlo 2500 civilistov, 79 detí. Výsledok bola obrovská devastácia krajiny a škody dosahujúce desiatky miliárd dolárov,“ píše v úvode Belousovová a pripomína, že lietadlá NATO útočili hlavne na civilné ciele a používali aj kazetové bomby, ktoré sú podľa medzinárodných konvencií zakázané. „Tento prvý vojenský útok od čias druhej svetovej vojny bol a ostane z pohľadu medzinárodného práva zločinom. Takisto ako ostane naveky temnou škvrnou našej histórie fakt, že agresia zo strany NATO sa mohla uskutočniť len „vďaka“ lokajskej poslušnosti vlády Mikuláša Dzurindu, ktorá poskytla vzdušný priestor Slovenska pre lietadlá, ktoré vraždili obyvateľov vtedajšej Juhoslávie,“ prízvukuje bývalá šéfka národniarov.

Exnárodniarka Belousovová nekompromisne: „Záujmy Slovenska a jeho občanov sú pre túto vládnu koalíciu až na poslednom mieste!“

„Dnes si mnohí toto výročie nepripomínajú. Lepšie povedané nechcú si ho pripomínať. Svet má asi iné starosti. No osud má svoje zámery a toto výročie nám pripomenul… 23.3. v predvečer útoku na Juhosláviu zomrela Madeleine Albrightová – jedna z tých, ktorá sa „zaslúžila“ o presadenie akcie Spojenecká sila, resp. „humanitárna pomoc“, čo boli len iné názvy pre organizovaný medzinárodný zločin,“ konštatuje expolitička a dodáva, že práve túto ženu dnes mnohí, vrátane našej prezidentky, oslavujú ako „šíriteľku demokracie“ a nariekajú nad jej stratou. „Hlava štátu sa dokonca vyjadrila, že M. Albightová „ostane navždy v našom srdci“. V mojom určite nie!“ píše rázne Belosovová. „A vyprosím si, aby Zuzana Čaputová používala možné číslo pri ospevovaní spolupáchateľky vojnového zločinu!“ odkazuje Belousovová smerom k našej prezidentke.

Každá vojna je zlá a každého zmareného života je škoda

„Uronili ona a jej podobní pokrytci za celých 23 rokov aspoň jednu slzu nad obeťami balkánskej mäsiarky?! Určite nie. Veď ako povedal jeden z nich, „Srbi si to zaslúžili“. Dnešné výročie tak nastavuje zrkadlo pokrytectvu mocných, ktorí si hovoria „vyspelý západ“. Pokiaľ bude svet plakať len nad obeťami jedných a špiniť pamiatku iných obetí, ľudstvo sa ďalej neposunie,“ konštatuje šéfka strana Národ a Spravodlivosť. „Každá vojna je zlá a každého zmareného života je škoda. Preto je tu dnes srbská vlajka a preto si pripomíname 23. výročie bombardovania Juhoslávie,“ končí svoj, ako obvykle, kritický status Anna Belousovová.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články