18.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Exnárodniarka Belousovová nekompromisne: „Záujmy Slovenska a jeho občanov sú pre túto vládnu koalíciu až na poslednom mieste!“

Posledný februárový deň v roku 2020 udal smer Slovenska pre nasledujúce štyri roky. V parlamentných voľbách bol porazený Smer-SD aj SNS, ale aj Hlas-SD, a do vlády zasadli „obyčajní ľudia“ a tri liberálne strany. A tým sa u nás katastrofa začala.

S nástupom novej vlády prišiel aj COVID-19, ktorého (ne)zvládanie nielenže úplne rozhádalo (ne)stabilnú koalíciu, ale celkom rozdelilo našu spoločnosť. Ako, to vie určite každý Slovák. Koronavírus ešte ani neskončil a je tu vojna na Ukrajine, ktorá akoby dorazila „demokraciu“ na Slovensku. Kriticky sa na dva roky vládnutia našej najneobľúbenejšej vlády v novodobej histórii Slovenska pozrela v statuse aj Anna Belousovová, šéfka strana Národ a Spravodlivosť.

Ak nás zavlečú do vojny, tisícky obetí po Covide sa ešte rozrastú

V pondelok 21.3. uplynuli podľa Belousovovej presne dva roky od nástupu novej vlády, pričom jej súčasný predseda Eduard Heger poďakoval všetkým rezortom za prácu, ktorú odviedli. „Keďže nepovedal konkrétne za akú prácu, ja už hodnú chvíľu rozmýšľam, za čo by si jednotliví ministri zaslúžili poďakovanie. Akosi neviem na nič prísť…,“ konštatuje expolitička, podľa ktorej ak by chcela túto vládu a jej dva roky pôsobenia stručne ohodnotiť, dalo by sa povedať, že to bol polčas rozkladu slovenskej spoločnosti.

Vypnutie Slovenska od ruského plynu? „Tieto nesvojprávne tvory si neuvedomujú, čo by nastalo,“ varuje pred apokalypsou na Slovensku Baránek

„Čoho sa dotkli, to zničili. Za nezvládnuté obdobie pandémie ostali po nich tisícky ľudí, ktorí nemuseli umrieť. A obávam sa, že cintorín ich obetí sa ešte podstatne rozrastie, ak nás táto vláda národnej pohromy zavlečie do vojny,“ píše nekompromisne Belousovová podľa ktorej to zatiaľ vyzerá tak, že sa o to veľmi snažia.

„Dalo by sa veľmi dlho hovoriť o tom, čo všetko za tie dva roky pokazili, no asi najlepšie ich vystihuje to, že táto vláda vôbec nevie, čo sú to národné záujmy Slovenska. Môj dojem z nich je, že záujmy Slovenska a jeho občanov sú pre nich až na poslednom mieste,“ myslí si exšéfka národniarov, ktorá sa nie raz vyjadrila kriticky na adresu súčasnej vládnej koalície. Podľa Belousovovej je nezáujem tejto vládnej koalície o občanov Slovenska základ celej tragédie ich vládnutia. „A tiež našej tragédie ako národa, ktorému chýbajú v ťažkých časoch skutoční vodcovia. Veď pozrite tú fotografiu. Čo figúrka, to tragédia. Ja tam nie že odborníka, ale ani normálneho človeka nevidím,“ dodáva na samý záver svojho statusu Anna Belousovová.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články