21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Robert Fico: Prezidentka posúva Slovensko na nedemokratickú cestu

SMER – sociálna demokracia je doslova zhrozený z cenzúry, ktorá sa každým dňom rozširuje. Očakávali sme od prezidentky Čaputovej, že bude vetovať zákon o cenzúre, vďaka ktorému sa postupne zatvárajú všetky médiá, ktoré majú iný názor, ako je oficiálna americká propaganda. Prezidentka, naopak, tento zákon expresne rýchlo podpísala, aby sa zbavila médií, ktoré sú voči nej kritické a rozhodla sa zájsť ešte ďalej – zatvárať ústa opozičným politikom.

Ľuboš Blaha, podpredseda strany SMER – SD, má v súlade s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva právo v politickej diskusii používať nadnesené, expresívne vyjadrenia, ktoré vychádzajú zo správania sa prezidentky.

Ak sa v čase vládnej krízy po záhrade prezidentského paláca slobodne a opakovane prechádza americká ambasádorka, máme právo to šťavnato okomentovať. Ak prezidentka doslova za sekundu podpíše obrannú zmluvu medzi Slovenskom a Spojenými štátmi – totálne výhodnú pre USA, máme právo ju v politickom dialógu nazvať vlastizradkyňou.

Prezidentka sa bojí Ľuboša Blahu a urobila bezprecedentný krok proti slobode prejavu. Tak, ako bezprecedentne odignorovala vôľu ľudí v petičnej akcii za predčasné parlamentné voľby.

Poslancovi Blahovi súd nariadil prestať šíriť klamstvá o prezidentke, bude mazať statusy na fb?

Prezidentka posiela Slovensko na nedemokratickú cestu. Je to človek, ktorý nespĺňa základné predpoklady na výkon funkcie a ktorý vo svojej funkcii presadzuje všetky iné záujmy, len nie slovenské.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články