26.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Pre vstup na Klokočinský jarmok bude potrebný negatívny test, doklad o očkovaní alebo o prekonaní Covidu

Mesto Nitra na základe rozhodnutie RÚVZ upozorňuje, že Klokočinský jarmok musí ísť v prísnejšom režime, informoval nás Henrich Varga, poradca primátora z MsÚ Nitra.

Pre vstup na Klokočinský jarmok bude potrebný negatívny test, doklad o očkovaní alebo o prekonaní Covidu
foto: fb mestoNitra

Pre vstup na Klokočinský jarmok bude potrebný negatívny test, doklad o očkovaní alebo o prekonaní Covidu. Mesto Nitra upravuje podmienky vstupu na podujatie na základe stanoviska Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre (RÚVZ) zo stredy 25. augusta.

„Pri organizácii hromadného podujatia „Klokočinský jarmok“ v dňoch 27. – ‪28. 8. 2021‬ RÚVZ Nitra upozornilo zástupcov mesta Nitra, že sa jedná o jedno hromadné podujatie (nie je možné rozdeliť ho na štyri podujatia) a je potrebné zabezpečiť požiadavky vyhlášky platné pre počet nad 1000 osôb v exteriéri,“ píše sa v stanovisku RÚVZ Nitra.

Znamená to, že Klokočinský jarmok budú môcť navštíviť len osoby v takzvanom OTP režime.

Tie sú definované Ministerstvom zdravotníctva SR ako osoby, ktoré sú plne zaočkované, alebo prekonali COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami, alebo sa môžu preukázať negatívnym výsledkom testu na COVID-19, presnejšie:

– osoba plne očkovaná,

– osoba, ktorá je schopná sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu, alebo

– osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

Priamo v areáli podujatia bude pre návštevníkov zabezpečené mobilné odberné miesto. Kapacita jarmoku bude v zmysle COVID automatu platného od 16. augusta nastavená na 5000 návštevníkov.

Prvoradým záujmom mesta Nitra je chrániť zdravie a životy obyvateľov a návštevníkov mesta, preto samospráva pristúpila na požiadavku RÚVZ a mení podujatie „Klokočinský jarmok“ do režimu OTP.

MOM na Klokočinskom jarmoku bude k dispozícii v týchto časoch:

27. 08. 2021 od 13:00 – 21:00

28. 08. 2021 od 13:00 – 21:00

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články