12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Minister Samuel Vlčan na SPU: Memorandum o spolupráci medzi SPU v Nitre a rezortom pôdohospodárstva

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan navštívil 23. augusta Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre. S rektorkou Klaudiou Halászovou a ďalšími zástupcami univerzity diskutoval o súčasnom postavení SPU v celoslovenskom meradle, ako aj o pripravovaných zmenách v koncepcii agropolitiky a nastavení efektívnej vzájomnej spolupráce s univerzitou a výskumnou základňou, informuje portál SPU v Nitre.

Minister Samuel Vlčan na SPU: Memorandum o spolupráci medzi SPU v Nitre a rezortom pôdohospodárstva
foto: SPU

Spoločnú diskusiu uviedla rektorka SPU Klaudia Halászová, ktorá na začiatku stručne predstavila univerzitu a jej priority rozvoja na nasledujúce obdobie, priblížila zameranie a potenciál vybraných pracovísk, najmä Výskumného centra AgroBioTech ako  „infraštruktúrneho železa univerzity, na ktorom by sa malo stavať“. Zároveň otvorila aktuálne témy, ktorými sa SPU zaoberá a považuje za dôležité aj z pohľadu rozvoja vysokého školstva a fungovania poľnohospodárstva na Slovensku. Rektorka vyzdvihla skutočnosť, že SPU je svojím zameraním jedinečnou verejnou vysokou školou na Slovensku a nastávajúci akademický rok sa bude niesť v znamení príprav 70. výročia vzniku univerzity.

Minister Samuel Vlčan na SPU: Memorandum o spolupráci medzi SPU v Nitre a rezortom pôdohospodárstva
foto: SPU

V rámci spoločnej diskusie sa prítomní dotkli viacerých aktuálnych otázok a problémov, napr.  otázky marketingu v oblasti poľnohospodárstva, nastavenia stredného odborného školstva, vzdelávania najmenších, detí, ktoré treba viesť k udržateľnému a zdravému životnému štýlu, ale napríklad aj takej témy, ako viesť ľudí k tomu, aby sa naučili projektovo riadiť zmeny a i.

Na záver minister navrhol, aby v krátkej budúcnosti bolo pripravené a následne podpísané memorandum o spolupráci medzi SPU v Nitre a rezortom pôdohospodárstva.

Text: Renáta Chosraviová, SPU

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články