9.8 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Pravda o zdravotnom stave Pavla Čekana: Som zdravý a v plnom poriadku

Pred pár dňami v našej obývačke padla zmienka (lebo informáciou to nazvať nemôžem), že vedec Pavol Čekan je na tom kvôli očkovaniu zdravotne veľmi zle. Nevenovala som tomu pozornosť, lebo veď takých rečí už tu bolo … Ale informácie, že zmienený vedec ostal na vozíku a videli ho v hroznom stave odchádzať z nemocnice sa akosi množili a tak som bola zvedavá, ako to vlastne je.

Kde sa stratil Čekan?

Podľa samotného pána doktora bolo zneužité jeho chronické neurologické ochorenie, ktoré mu bolo diagnostikované v roku 2015. Autorom pôvodného nezmyslu je profil s menom Peter Rusnák. Ten sa v ňom pýtal, kde sa stratil Čekan. Nuž nestratil sa. Stále pracuje. „Peter Rusnák“ pokračuje, citujem status: „Obchodníka so smrťou dobehla jeho vlastná karma. Keď sa po vakcinácii plnej humbugu nakoniec dal zavakcinovať aj sám obchodník so smrťou, tak skončil v nemocnici.“ „P. Rusnákovi“ evidentne nevadí, že Dr. Čekan vakcíny nikdy nevyrábal, ani ich nepredával a dokonca, ako so smiechom na svojom profile na sociálnej sieti dodáva sám Čekan: „Ani som neskončil v nemocnici.“ V Kováčovej bol na preliečení vyššie zmieneného neurologického autoimunitného ochorenia. To sa podľa samotného vedca u neho prejavuje pri väčšej únave tŕpnutím nôh. Do NRC Kováčová prišiel už so zvýšeným tlakom a vysoký tlak sa s termálnou vodou a zvlášť s namáhavou fyzickou aktivitou v nej, veľmi neráčia. Toto sa odohralo v máji. V júni si Dr. Čekan prevzal rôzne ocenenia a prenosy z ich odovzdávania sa vysielali aj v TV. Status „Petra Rusnáka“ obsahuje „informácie“ o tom, ako sa profesor v dôsledku zápalu srdcového svalu a iných vedľajších príznakov po vakcíne zadýchava a nie je schopný chôdze. Nuž môžeme autora, aj šíriteľov tohto nezmyslu ubezpečiť, že pán doktor sa teší dobrému zdraviu a normálne pracuje. Aby sme však dali slovo aj p. Čekanovi, položila som mu pár otázok práve na túto tému.

„Pán“, ktorý napísal status o tom, aké máte devastačné nežiadúce účinky po očkovaní Vás aj nejako kontaktoval, aby si túto kačicu overil?

PČ: Dotyčný pán ma nekontaktoval a celú vec si vymyslel. Už niekoľkokrát som dementoval správy o tom, že by som ležal v nemocnici po očkovaní a tiež vysvetľoval, presne vysvetľval, prečo som bol v NRC Kováčová, atď.

Ako sa k Vám táto „informácia“ o Vašom zdravotnom stave dostala?

PČ: Mnohí známi mi písali a pýtali sa, či je to pravda. Až vtedy som zistil, že tento hoax sa o mne šíri a musím ho vyvrátiť napr. videom, kde bude zrejmé, že som zdravý a v plnom poriadku.

Plánujete sa nejako právne brániť voči takýmto šíriteľom „pravdy“?

PC: Zisťoval som možnosti ako sa brániť proti takémuto klamlivému statusu. Avšak je veľmi náročné s tým niečo rýchlo a efektívne spraviť. Nakoniec som sa dozvedel, že ide o neštastného človeka, resp. človeka, ktorý nemá ľahký život. Pochybujem, že právne úkony by nejako pomohli.

Pravda o zdravotnom stave Pavla Čekana: Som zdravý a v plnom poriadku
Pavol Čekan/fb

Zdá sa vám to normálne?

O očkovaní, testovaní či covide si môže každý myslieť, čo len chce. Nemyslíte však, že vymýšľanie takýchto nezmyslov už je ďaleko za etickou hranicou? Bude sa niekto čudovať, keď sa prof. Čekan bude právne brániť? Ja netvrdím, že sa bude – nie som niekto z jeho okolia a vymýšľať si takéto niečo nebudem. Ale vôbec by ma to neprekvapilo. Ak niekto chce bojovať, nech to robí čestne a nezneužíva na diagnózy na to, aby ublížil konkrétnemu človeku.

Kto je Pavol Čekan

Pavol Čekan, PhD., B.Sc. sa narodil 25. marca 1979 v Prešove. Tento slovenský vedec pôsobí okrem iného aj v oblasti molekulárnej biológie. Podieľal sa na troch patentoch v oblasti výskumu RNA. Študoval na University of Iceland. Pôsobil na niekoľkých amerických univerzitách či inštitúciách venujúcich sa onkologickému výskumu. Na Slovensku je jedným zo zakladateľov vedeckej spoločnosti MultiplexDX. Tu v súčasnosti pracuje aj na vývoji PCR a LAMP testov na ochorenie COVID-19. 
Časopis Financial Times ho v roku 2017 zaradil medzi 100 východoeurópskych vychádzajúcich hviezd v oblasti technológií. Je známy vďaka svojmu výskumu v oblasti diagnostiky rakoviny prsníka – jeho diagnostická teória odpublikovaná v roku 2013 v časopise The Journal of Clinical Investigation. (wiki)Na Slovensku sa stal známejším v súvislosti s pandémiou COVID-19 ako výrobca testov, používaných v celom svete.

Eka Balašková

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články