23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Farár si poriadne podal ovečky: Keď mi tam šmaríš euro či dve eurá ta co, ja spasiteľ sveta? (video)

Šialené. Takúto „kázeň“ rozhnevaného kňaza ste isto ešte nevideli. Jeho ovečky to zrejme len tak ľahko nerozdýchali.

Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí chodia do kostola za duchovnom? A chodíte tam včas? Ak nie, tak vedzte, že nerobíte dobre. Ľudia v Ľutine v okrese Sabinov to už vedia a „pripomenul“ im to sám kňaz.

To, čo zažili veriaci v obci Ľutina v okrese Sabinov na severovýchode Slovenska, ktorá je najväčším pútnickým miesto gréckokatolíckej cirkvi u nás, nečakal určite žiadny z nich. Miestny Kňaz a protojerej Peter Iľko pripravil svojím ovečkám také kázanie, ktoré zrejme rozdýchavali veľmi dlho. Boží sluha totiž na veriacich doslova sršal oheň a síru sťa naslovovzatý pekelník. Video z farárovho „kázania“ sa objavilo na internete a okamžite sa stalo hitom.

Farár si poriadne podal ovečky: Keď mi tam šmaríš euro či dve eurá ta co, ja spasiteľ sveta? (video)
Kňaz a protojerej Peter Iľko veriacich v kostole svojou „kázňou“ určite nielen riadne prekvapil, ale doslova šokoval. Zdroj: facebook

Ste normálni? Pýtal sa poriadne „rozohnený“ kňaz šokovaných veriacich

Veriaci v Bazilike Zosnutia Presvätej Bohorodičky pri záverečnej „kázni“ kňaza a protojereja Petra Iľka zrejme iba neveriacky vyvaľovali oči a nechápali, čo sa deje a čo z úst sluhu božieho počujú. Také pokarhanie zrejme od duchovného ešte nikdy v živote nepočuli. Kňaz a protojerej Peter Iľko totiž na veriacich v závere omše pre nedisciplinovanosť poriadne nakričal za to, akí sú pri príchode do kostola nedochvíľni. Práve tá Petra Iľka poriadne nasrdila, a tak sa rozhodol veriacim rázne prehovoriť do duše. Slovíčko „rázne“ však zobral úplne vážne.

Veriaci pri jeho slovách určite zostali v šoku, pretože toto od svojho pastora rozhodne nečakali a mnohí sa možno nad hlasnými a ostrými slovami pastora zamysleli a vstúpia si do seba. Veď kto by si chce rozhnevať zástupcu toho najvyššieho na našej zemi?

https://www.nitranoviny.sk/najvyssi-cirkevni-hodnostari-vobec-nie-su-taki-svati-toto-su-najvacsie-skandaly-cirkvi-a-papezov/

Mám takú jednu srdcovku, ale neviem ako vám to povedať aby ste to tak … prijali,“začal najskôr dosť nesmelo kňaz, ktorý však o pár minút doslova sršal oheň a síru sťa dokonalo prevtelený pekelník. Kňaz veriacim najskôr v úvode „kázania“ pripomenul, že mal schválne kázeň o úsmeve, aby jeho neskoršiu kritiku aj s úsmevom prijali. Veriaci však na sväté prijímanie, podľa neho, aj tak prichádzali zamračení. Iľko na zvýraznenie svojich slov ale pomaly začal zvyšovať hlas. „Dochvíľnosť. Viete čo je dochvíľnosť? Že ak je bohoslužba o šiestej a ty prídeš o 6:02 a ešte chceš ísť na spoveď a ešte povieš farárovi: „Prečo meškala služba?“ Ste normálni?“ pýtal sa už poriadne „rozohnený“ kňaz hovoriaci už východniarskym dialektom, ktorý im vzápätí sarkasticky odporučil, aby radšej ostali doma ak chcú pokračovať v podobnom správaní.

https://www.nitranoviny.sk/papez-frantisek-po-viac-ako-tisicroci-je-prvym-mimoeuropskym-papezom-precitajte-si-jeho-zivotopis/

Vy už o trištvrte na šesť všetkých ohovárate na autobusovej zastávke!

„O šiestej je liturgia a vy idete o 6:10 na službu?! Veď je neplatná! Začala o šiestej!“pokračuje Iľko so zvýšeným hlasom. „Teraz si zoberte ďalšiu vec, autobus ide o šiestej a vy už o trištvrte na šesť všetkých ohovárate na autobusovej zastávke! Je to normálne?“ pýta prítomných evidentne nahnevaný Iľko. „Môžete sa na mňa hnevať koľko chcete, aspoň budem mať dosť práce pri rozhrešovaní,“ opäť šokuje veriacich v kostole farár. A poriadna „nakladačka“ veriacich od svojho duchovného pokračovala. „Si myslíš, že keď mi tam šmaríš euro či dve eurá ta co, ja spasiteľ sveta? Ja nie som. Kristus je,“ informuje Iľko zrejme dokonale zaskočených veriacich. „Drahí bratia a sestry, však to… ách,“ a vtom sa kňaz zasekol, aby z úst nevypustil niečo nekresťanské. S akým pocitom odchádzali veriaci z kostola nevedno, no isté je, že na túto kázeň od pána farára budú zrejme spomínať aj na smrteľnej posteli. A ak nie tam, tak ňou budú minimálne strašiť svojich vnukov, lebo ju počul aj ten TAM HORE.

foto:thanasus

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články