30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Poslankyni niekto hodil do záhrady zápalnú fľašu. OĽANO útok odsúdilo

Poslankyni Národnej rady SR a starostke obce Kunerad Monike Kaveckej hodil dnes v noci neznámy páchateľ zápalnú fľašu do záhrady jej rodinného domu, v ktorom spala so svojou rodinou.

Okresná prokuratúra Žilina zrušila obvinenie poslankyni M. Kaveckej

„Horiaca fľaša pristála na pozemku v tesnej blízkosti osobného auta, ktoré užíva. Nie je to prvý útok na našu kolegyňu z poslaneckého klubu OĽANO. Po rôznych prejavoch slovného zastrašovania však niekto po prvýkrát zvolil násilnú formu útoku. Odsudzujeme toto neprijateľné konanie a dúfame, že polícia a prokuratúra vyvinú maximálne úsilie na vyšetrenie tohto prípadu, “ vyjadril sa k útoku Michal Šipoš, predseda klubu OĽANO.

Polícia obvinila poslankyňu OĽANO Moniku Kaveckú a starostku Kunerád, hrozí jej osemročný trest

Poslankyni niekto hodil do záhrady zápalnú fľašu. OĽANO útok odsúdilo
Monika Kavecká

Voči Monike Kaveckej vzniesol v minulosti vyšetrovateľ obvinenie vo veci zvýhodnenia jedného z uchádzačov vyhlásenej verejnej súťaže. Nadácia Zastavme korupciu upozornila na prípad pred pol rokom. „Starostka najprv prenajala pozemky súkromnej firme a potom v súťaži, ktorá podľa nás bola fiktívna, povedala, že nájomné byty sa môžu stavať iba na tejto konkrétnej parcele,“ tvrdí nadácia. Kavecká obvinenie považovala za absurdné.

Obvinenie zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe napokon Okresná prokuratúra Žilina zrušila.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články