27.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Polícia obvinila poslankyňu OĽANO Moniku Kaveckú a starostku Kunerád, hrozí jej osemročný trest

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil starostku obce Kunerad a poslankyňu Národnej rady (NR) SR Moniku Kaveckú (OĽANO) pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe.

TASR to potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Martin Kokles.
      

Polícia obvinila poslankyňu OĽANO Moniku Kaveckú a starostku Kunerád, hrozí jej osemročný trest
Monika Kavecká

Obvinenie vzniesol vyšetrovateľ vo veci zvýhodnenia jedného z uchádzačov vyhlásenej verejnej súťaže. Na prípad upozornila televízia TA3 s tým, že Kaveckej hrozí osemročný trest. Starostka voči vznesenému obvineniu podala sťažnosť.
      

Polícia obvinila poslankyňu OĽANO Moniku Kaveckú a starostku Kunerád, hrozí jej osemročný trest
Monika Kavecká s kolegyňami z OĽANO

Televízia informovala, že výrazné porušenie zákona skonštatoval aj Úrad pre verejné obstarávanie, obci uložil pokutu vo výške 30.000 eur.

Pokutu 30-tisíc eur dostala aj obec Kunerád, kde je starostkou parlamentná poslankyňa strany Obyčajní ľudia (OĽaNO) Monika Kavecká. ÚVO jej v rozhodnutí vytkol, že ako podpredsedníčka súkromného urbáru prenajala pozemok súkromnej eseročke F. A. A. C. Consulting. Následne ako starostka vypísala súťaž na výstavbu bytov, pričom v súťažných podmienkach obec uviedla presné číslo listu vlastníctva k pozemkom, na ktorých mali stáť. Išlo o plochu, ktorú si prenajímala F. A. A. C. Consulting. Zvýhodnenie tejto konkrétnej firmy sa ako dôvod pokuty uvádza minimálne v dvoch ďalších prípadoch obcí, ktoré ÚVO kontroloval, čítajte viac na zastavmekorupciu.sk.


Nadácia Zastavme korupciu upozornila na prípad pred pol rokom. „Starostka najprv prenajala pozemky súkromnej firme, a potom v súťaži, ktorá podľa nás bola fiktívna, povedala, že nájomné byty sa môžu stavať iba na tejto konkrétnej parcele,“ tvrdí nadácia.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články