25.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Okresná prokuratúra Žilina zrušila obvinenie poslankyni M. Kaveckej

Starostke obce Kunerad a poslankyni Národnej rady (NR) SR Monike Kaveckej (OĽANO) zrušila Okresná prokuratúra Žilina obvinenie zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Pre TASR to potvrdili Kavecká aj hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Martin Kokles.

„Dôvodom zrušenia uznesenia je formálne pochybenie v opise skutku, v ktorom chýba vyjadrenie úmyslu spôsobiť inému škodu alebo zadovážiť sebe alebo inému prospech,“ spresnil pre TASR hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Bez toho podľa jeho slov nie je možné hovoriť o spáchaní trestného činu, a preto bolo potrebné predmetné uznesenie vyšetrovateľa Policajného zboru zrušiť a vrátiť na ďalšie konanie.

Okresná prokuratúra Žilina zrušila obvinenie poslankyni M. Kaveckej
Foto: Archív NN

Kavecká si v pondelok prevzala list z okresnej prokuratúry, v ktorom sa píše, že uznesenie o vznesení obvinenia sa ruší a prípad sa vracia späť vyšetrovateľovi. „Nechcela by som sa vyjadrovať k tomu, pokiaľ nedostanem ospravedlnenie od nadácie Zastavme korupciu a od poslanca NR SR Richarda Rašiho (nezaradený) za ich nepravdivé vyjadrenia v médiách,“ uviedla. Nechce mediálne vystupovať, aby neovplyvňovala vyšetrovanie a orgány činné v trestnom konaní.

Obvinenie vzniesol vyšetrovateľ vo veci zvýhodnenia jedného z uchádzačov vyhlásenej verejnej súťaže. Nadácia Zastavme korupciu upozornila na prípad pred pol rokom. „Starostka najprv prenajala pozemky súkromnej firme a potom v súťaži, ktorá podľa nás bola fiktívna, povedala, že nájomné byty sa môžu stavať iba na tejto konkrétnej parcele,“ tvrdí nadácia. Kavecká obvinenie považovala za absurdné.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články