23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Poslanec Stančík vyzval Žilinku, aby vypovedal dohodu s ruským generálnym prokurátorom

Generálny prokurátor Maroš Žilinka pred niekoľkými týždňami podpísal dohodu o spolupráci v oblasti kybernetickej bezpečnosti a iných oblastiach s ruským generálnym prokurátorom Igorom Krasnovom, v rámci svojej cesty na oslavu 300. výročia ruskej GP.

Andrej Stančík: Putin sa odtrhol z reťaze a úplne podľahol svojej imperiálnej predstave o Rusku

Podľa poslanca Andreja Stančíka (OĽANO) je takáto dohoda v kontexte nevyprovokovanej agresie Ruska na území Ukrajiny, ktorá je spojená s hybridnou vojnou, absolútne neprípustná a Žilinka by ju mal bez váhania vypovedať.

Poslanec Stančík vyzval Žilinku, aby vypovedal dohodu s ruským generálnym prokurátorom
Andrej Stančík

„Vyzývam pána generálneho prokurátora Žilinku, aby s okamžitou platnosťou vypovedal zmluvu o spolupráci s Ruskou GP. Pána Žilinku sme už v čase plánovania jeho cesty do Ruska upozorňovali, aby sa na oslave výročia ruskej GP nezúčastnil aj vzhľadom na hrozbu invázie Ruskej federácie na Ukrajinu. Naše výhrady ale neprijal, s osobou na sankčnom zozname sa stretol a dokonca uzavrel zmluvu o spolupráci, čo je po udalostiach posledných dní obzvlášť hanebné. Ak má pán generálny prokurátor úctu k slovenským štátnym záujmom a solidaritu s Ukrajinou len nepredstiera, túto dohodu by mal okamžite vypovedať,“ povedal Stančík.

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články