25.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Mesto Trnava ubytuje matky z deťmi z partnerského ukrajinského mesta Charkov

Mesto Trnava sa pripravuje na  príchod ľudí z Ukrajiny, ktorí hľadajú na Slovensku bezpečie pred vojnou. Zriaďuje  núdzové ubytovanie pre matky s deťmi, niektoré pochádzajú z partnerského mesta Charkov, informoval o tom primátor Trnavy Peter Bročka .
      „Situácia v Charkove je podľa dostupných informácií naozaj vážna. Prvé z matiek sú už v Trnave, ďalšie čakajú v kolóne na ukrajinskej strane hraničného priechodu Ubľa, kam ich pôjdeme v utorok (1. 3.) vyzdvihnúť. Okrem toho vezieme zásoby, ktoré sú tam podľa charity potrebné,“ uviedol primátor.  Ako doplnil, radnica aktivity koordinuje s kompetentnými inštitúciami a „sme v pohotovosti a pripravení pomôcť, ako bude v našich silách a možnostiach“.
      Vojna na Ukrajine vyvolala aj veľkú vlnu solidarity a ochoty pomáhať, nie inak tomu bolo v posledných dňoch aj v Trnave. „Som rád, že ľudia sú solidárni a uvedomujú si vážnosť situácie u našich susedov. Od začiatku konfliktu sme v kontakte so štátnymi orgánmi, ďalšími samosprávami, charitou a ďalšími organizáciami. Pripravujeme sa na to, aby sme boli schopní poskytnúť strechu nad hlavou postupne približne stovke žien a detí unikajúcich pred vojnou,” dodal primátor. Radnica zverejnila linky a kontakty organizácií, ktoré organizujú pomoc, v Trnave sú to Trnavská arcidiecézna charita a Baterkáreň.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články