18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Andrej Stančík: Putin sa odtrhol z reťaze a úplne podľahol svojej imperiálnej predstave o Rusku

Scenár ruského útoku na Ukrajinu je rovnaký, ako keď Hitler začal druhú svetovú vojnu a obsadil Československo. V najnovšom OĽANOcaste to uviedol poslanec a člen výboru pre zahraničné veci Andrej Stančík.

Je podľa neho jasné, že Putin sa odtrhol z reťaze a úplne podľahol svojej imperiálnej predstave o Rusku. Stančík ocenil to, že Ukrajina sa dlhodobo snažila upokojiť situáciu a bola zdržanlivá. „Toto je zásadný moment, ktorý má potenciál zmeniť usporiadanie Európy. A ide aj o bezpečnosť, územnú celistvosť a suverenitu Slovenska,“ uviedol Stančík. Slovensko musí byť podľa neho pripravené na nápor vojnových utečencov z Ukrajiny.

Na Slovensku sú podľa Stančíka aktívni platení dezinformátori a agenti, ktorí šíria putinovskú propagandu. Ľudia dnes podľa neho môžu vidieť, kto je vlastizradca a kto háji záujmy Slovenska. Je dôležité si uvedomiť, že Európa je vo vojne a voči agentom cudzej moci je potrebné zakročiť.

YouTube video

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články