17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Pomsta ako sa patrí! Mladík ubodal na smrť gravidnú samicu svine domácej a druhú vážne zranil

Jedno z prísloví hovorí: „Keď mne zdochne koza, tak nech susedovi dve!“ Slová síce kruté, na Slovensku však nič zvláštne. To, ako sa k sebe v ostatnom čase správame je však iba odrazom toho, ako sa k nám, ale aj sami k sebe, správajú mnohí politici.

Doslova nechutne sa v mene spomínaného príslovia zachoval mladý muž z okresu Nové Zámky, ktorému síce nič nezdochlo, finančné trenice so svojím susedom ale riešil skutočne svojsky. Ako informuje v statuse na sociálne sieti Polícia SR, kvôli pomste mu utýral gravidné samice svine domácej.

Osobný a finančný spor stáli 200 kg sviňu život

Vyšetrovateľ enviropolície, oddelenia Nitra odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality obvinil 18-ročného muža z obce Šarkan v okrese Nové Zámky z trestného činu týranie zvierat. „Podľa zistenia enviropolicajtov mal v marci tohto roka na pozemku bývalého družstva usmrtiť viacerými bodnými ranami gravidnú samicu svine domácej a vážne zraniť viacerými bodnými ranami aj druhé zviera toho istého druhu. Gravidnú, 200-kilovú samicu svine domácej mal bodnúť niekoľkokrát do oblasti krku, chrbta, brucha, zasiahnuť životne dôležité orgány, na následky čoho zviera vykrvácalo a došlo k jeho úhynu. Druhú, 140-kilovú samicu svine domácej mal viacnásobne bodnúť do rôznych častí tela, následkom čoho bola zvieraťu spôsobená bolesť a utrpenie,“ opísala udalosť polícia, podľa ktorej bol príčinou tohto konania osobný a finančný spor s majiteľom hospodárskych zvierat, a týmto konaním sa mu chcel pomstiť a spôsobiť škodu.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti a v prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutá, alebo za taký čin bola v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdená, alebo týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo utýra zviera, je takéto konanie považované za trestný čin a môže byť potrestaná odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky. „Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha vyššie uvedený čin na viacerých zvieratách, alebo verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti alebo na zvierati osobitne chránenom zákonom, alebo závažnejším spôsobom konania,“ dodala na záver polícia.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x