15.9 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Polícia odhalila dvoch taxikárov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu

 Prievidza (TASR) – Prievidzskí dopravní policajti počas víkendu odhalili až dvoch vodičov taxislužby, ktorí v okrese Prievidza jazdili pod vplyvom alkoholu. Taxikárom zadržali vodičské preukazy a zakázali ďalšiu jazdu. Informovala o tom v utorok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.
      V prvom prípade išlo o 53-ročného taxikára, ktorý práve išiel do práce. Vodiča Fabie zastavili a kontrolovali policajti 12. júna po 6.00 h na ceste II/574 v Nitrianskom Rudne. „Pri cestnej kontrole sa podrobil dychovej skúške s výsledkom merania 0,43 mg/l, čo predstavuje 0,90 promile alkoholu. Policajti mu ďalšiu jazdu zakázali a zadržali mu vodičský preukaz,“ uviedla polícia.
      Ďalšieho vodiča jazdiaceho pod vplyvom alkoholu policajti  odhalili 13. júna o 10.43 h na ceste I/9 v Ráztočne, keď prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 20 kilometrov za hodinu. „Šesťdesiattriročný vodič taxislužby na vozidle Škoda Fabia sa pri cestnej kontrole podrobil dychovej skúške s výsledkom merania 0,24 mg/l, čo predstavuje 0,50 promile alkoholu. Zarážajúce a veľmi nezodpovedné je, že v tom čase viezol 15-ročnú zákazníčku,“ doplnila polícia s tým, že aj v tomto prípade vodičovi policajti ďalšiu jazdu zakázali a na mieste mu zadržali vodičský preukaz.
      „Taxikári policajtom uviedli, že pili vo večerných hodinách a mysleli si, že už nenafúkajú. Obaja si nejaké obdobie nezajazdia. V správnom konaní na okresnom dopravnom inšpektoráte obom hrozí pokuta do 800 eur a zákaz činnosti do troch rokov,“ dodala polícia.

Foto: Ilustračné, hello-taxi.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články