20.1 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Ďalší útok na bankomat v obci Šoporňa

 Šoporňa (TASR) – Útok na bankomat v obci Šoporňa, ktorý sa odohral v stredu nadránom, vyšetruje galantská polícia. K podobným prípadom prišlo počas noci aj v Nitrianskom a Košickom kraji. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR v Trnave na sociálnej sieti.
      „Oznámenie o skutku prijala polícia krátko pred 4.00 h ráno,“ uvádza polícia. Na miesto udalosti bol okamžite vyslaný policajný výjazd s vyšetrovateľom a policajným pyrotechnikom. Od skorých ranných hodín stále prebieha obhliadka miesta činu a na mieste zasahujú aj experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu Bratislava.
      „V tejto chvíli vieme potvrdiť, že osoby prišli do obce v aute a za pomoci nezistenej látky poškodili bankomat umiestnený na predajni potravín. Explóziou došlo pravdepodobne aj ku krádeži peňazí a k škodám na majetku. Presné škody sa stále vyčísľujú,“ konštatuje polícia.  Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci v súbehu s trestným činom poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Foto: Polícia SR – Košický kraj FB

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články