19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Hľadá sa auto použité pri útoku na bankomat v Šoporni

Šoporňa (TASR) – Polícia pátra po osobnom aute Škoda SuperB combi tmavej farby, ktoré bolo v stredu nadránom použité pri útoku na bankomat v obci Šoporňa v okrese Galanta a žiada verejnosť o pomoc. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.            
      Použite auta zistila polícia z kamerových záznamov. “Na kolesách malo umiestnené výrazné lúčové elektróny a na zadných oknách boli fólie. Explóziou malo poškodené zadné kufrové okno,” doplnila hovorkyňa.
      Polícia žiada všetkých svedkov, ktorí toto auto približne od 04.00 h videli nielen v obci Šoporňa, ale aj na ostatných cestách a diaľnici, aby informácie oznámili na bezplatné číslo 158 alebo políciu kontaktovali cez súkromnú správu na sociálnej sieti – Trnavský kraj.

Galantská polícia prijala krátko pred 04.00 h ráno oznámenie o útoku na bankomat v obci Šoporňa.Na miesto udalosti bol okamžite vyslaný policajný výjazd s vyšetrovateľom a policajným pyrotechnikom. Od skorých ranných hodín stále prebieha obhliadka miesta činu a na mieste zasahujú aj experti z Kriminalisticko – expertízneho ústavu Bratislava. V tejto chvíli vieme potvrdiť, že osoby prišli do obce na aute a za pomoci nezistenej látky poškodili bankomat umiestnený na predajni potravín. Explóziou došlo pravdepodobne aj ku krádeži peňazí a ku škodám na majetku. Presné škody sa stále vyčísľujú. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci v súbehu s trestným činom poškodzovania a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. V noci došlo k podobným prípadom aj v Nitrianskom kraji a Košickom kraji.

Podobný prípad sa stal aj v obci Výčapy – Opatovce v okrese Nitra, kde zatiaľ neznámi páchatelia poškodili v noci z utorka na stredu bankomat umiestnený na predajni potravín. „Polícia vykonala na mieste viaceré neodkladné úkony a momentálne prebieha obhliadka špecialistom z kriminalisticko-expertízneho ústavu,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
      Vyšetrovateľ Policajného zboru začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci pre trestné činy poškodzovania cudzej veci a pokusu krádeže. „Viac informácií momentálne nie je možné k prípadu poskytnúť,“ uviedla polícia. Podobný prípad sa stal v noci aj v Turni nad Bodvou v okrese Košice – okolie.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články