18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Policajti zo šalianskej kriminálky zaistili rekordné množstvo drogy

Policajti zo šalianskej kriminálky zaistili pri domovej prehliadke v obci Žihárec 17,8 kilogramu sušenej konopy (marihuana), čo podľa predbežného expertízneho skúmania predstavuje minimálne 35.600 bežných jednotlivých dávok drogy. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Okrem toho zaistili aj 189 kusov zelených rastlín s podozrením, že ide o konopu, biely kryštalický materiál s podozrením na metamfetamín a početné komponenty určené na tzv. indoor pestovanie marihuany. Vzhľadom na veľký rozsah zaistených omamných a psychotropných látok bude vec ďalej vyšetrovaná Národnou kriminálnou agentúrou, potvrdila polícia.

Príslušný vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie jednej osobe za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. Na jeho podklade vzal príslušný sudca obvineného z dôvodu obavy, že bude pokračovať v páchaní trestnej činnosti, do väzby. V prípade dokázania viny hrozí za tento obzvlášť závažný zločin trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x