21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Galanta: Obyvatelia už môžu využívať vodu z vodovodu bez obmedzení

Obyvatelia Galanty môžu po zhruba týždni znovu využívať vodu z verejného vodovodu bez obmedzení. Informuje o tom mesto na svojom webe. Analýzy hygienikov priebežne odoberaných vzoriek spĺňajú požiadavky na pitnú vodu. V uplynulých dňoch boli odoberatelia v meste i blízkej obci Matúškovo odkázaní na dovoz cisternami, dôvodom bola rekonštrukcia vodovodnej siete.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť (ZVS), a. s., v termíne od 10. júla realizovala výmenu uzáverov a hydrantov, nakoľko ich zlý technický stav a následné časté zakalenie pitnej vody spôsobovalo obyvateľom mesta trvalé problémy. Po odborných prácach nasledoval opakovaný preplach vodovodnej siete, od 12. júla sa robili odbery z hydrantov i z určených objektov. Analýzy zabezpečil Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Galante, vodu mohli doteraz podľa jeho odporúčaní využívať iba na prevádzkové účely. Na pitie, varenie, umývanie riadu, osobnú hygienu mali používať vodu z cisterien. Zelenú dal RÚVZ na používanie z vodovodu až po všetkých analýzach od utorka.

Podľa radnice výmena hydrantov do budúcnosti zabezpečí, že voda sa v prípade odstávok nebude zakaľovať.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x