18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Pol miliónová krádež na letisku Nitra – Janíkovce: Po zlodejoch sa stále pátra

Nitrianska polícia vyšetruje v týchto dňoch skutočne nezvyčajnú krádež. Obeťou zlodejov sa stal ukrajinský majiteľ Petro Z., ktorý mal na letisku v Janíkovciach zaparkovaný svoj vrtuľník.

Táto, skutočne bizarná, krádež sa stala ešte niekedy medzi júlom a začiatkom septembra tohto roka. Na medzinárodnom letisku v Janíkovciach pri Nitre totiž niekto ukradol ukrajinskému občanovi vrtuľník. Išlo o typ Alouette-M III v hodnote pol milióna eur! 

Pol miliónová krádež na letisku Nitra - Janíkovce: Po zlodejoch sa stále pátra
foto: Milan Cibulka, jetphotos

Podľa informácií portálu pluska.sk mali neznámi zlodeji demontovať na vrtuľníku registrovanom v Rumunsku rotor, stroj znefunkčnili a celý vrtuľník naložili do nákladného auta. Posledná fotografia, na ktorej vrtuľník vidno, je z 28. augusta na letisku v Nitre.

Podľa Rastislava Šišovského z Aeroklubu v Nitre bol majiteľ vrtuľníku na servise v Nitre ako bežný klient letiska. „Z toho vrtuľníka odmontoval rotor, prišiel kontajner, naložil si do kontajnera vrtuľník aj motorku ten dotyčný človek a odišlo to na kamióne,“ povedal doslova Rastislav Šišovský pre tvnoviny.sk a stým, že všetkých tvrdenie o krádeži prekvapilo, pretože si mysleli, že vrtuľník si odviezol sám majiteľ.

Polícia po vrtuľníku a páchateľoch stále pátra, informovala pluska.sk.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články