14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Podľa OĽANO strana SaS ZLYHALA. Vetuje každé rozhodnutie v prospech pomoci ľuďom

Tri strany koalície OĽANO, SME RODINA a ZA ĽUDÍ sa priebežne poctivo zúčastňujú rokovaní na každej jednej koaličnej rade, uviedla v tlačovej správe OĽANO.

„Bohužiaľ, strana SaS býva len veľmi zriedka zastúpená svojim predsedom Richardom Sulíkom a keď náhodou, tak len na veľmi krátky čas. Inokedy, keď treba rokovať do hĺbky o problémoch ľudí, strana SaS na každé rokovanie vysiela iných zástupcov, čo blokuje akékoľvek zodpovedné riešenie problémov. Následne, ak aj k nejakej dohode príde, zvyčajne ju spätne predseda strany SaS aj tak zruší, keďže nesúhlasí s rozhodnutím svojich zástupcov.

Podľa OĽANO strana SaS ZLYHALA. Vetuje každé rozhodnutie v prospech pomoci ľuďom

Presne takto prebiehali siahodlhé rokovania v koalícii o pomoci ľuďom. Tri strany s prorodinným cítením prichádzali s riešeniami, strana SaS ich len vytrvalo jedno za druhým vetovala s tvrdením jej predsedu, že v pomoci rodinám „netreba robiť nič“. A tak sa tri strany koalície museli dohodnúť na samostatnom postupe, a rodinám napriek vôli partnera pomôcť.

SaS sa už nebude zúčastňovať rokovania koaličných rád

Predseda SaS Sulík mal obhájiť na koaličnej rade svoje zlyhania pri sankciách na ruskú ropu, ktoré spôsobia miliardové škody Slovensku. Jeho rozhodnutie nezúčastniť sa rokovania je dôkazom, že na svoje zlyhanie nemá žiadne uveriteľné argumenty.“

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články