14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

SaS sa už nebude zúčastňovať rokovania koaličných rád

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) rešpektuje rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej o vetovaní časti návrhov Igora Matoviča.

Považujeme za správne, že poslanci koalície dostanú ďalšiu šancu, aby sa nepodieľali na rozvrate verejných financií a tiež, aby nerokovali s fašistami. Strana SaS bude ako vždy konzistentná a predvídateľná a preto bude hlasovať proti prelomeniu veta prezidentky.

SaS sa už nebude zúčastňovať rokovania koaličných rád
Richard Sulík

Predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa v záujme upokojenia celospoločenskej situácie dočasne prestávajú zúčastňovať na rokovaniach koaličných rád.

„Vidíme, že celé Slovensko potrebuje oddych od koaličného hašterenia. Našou prioritou je konštruktívny dialóg a nie počúvanie urážok od Igora Matoviča. Na koaličných radách sme od neho neustále vystavení opakovaným osobným útokom. Koalícia je však o rovnocenných partneroch, ak si to líder OĽaNO neuvedomuje, nevidíme žiaden zmysel chodiť na rokovania koaličnej rady. Zasadnutí vlády sa samozrejme zúčastňovať budeme, rovnako sme aj všetci štyria ministri SaS kedykoľvek a v plnom rozsahu k dispozícii premiérovi Eduardovi Hegerovi,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články