1.1 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

Počet poberateľov sociálnych dávok na Slovensku v novembri mierne vzrástol

Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v novembri tohto roka mierne vzrástol.

Sociálne dávky v jedenástom mesiaci tohto roka dostalo 64,8 tisíca osôb. Oproti koncu októbra išlo o nárast o 585 ľudí. Na dávky v hmotnej núdzi bolo v minulom mesiaci po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 140,4 tisíca osôb, čo je 2,58 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Oproti októbru išlo o symbolický nárast o 0,01 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Pri Komjaticiach vyrastie priemyselno-vybavenostná zóna Keram Group

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5-tisíc ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,15 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rimavská Sobota bolo 8,7 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,81 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v novembri 10,07 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,2 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články