7.6 C
Nitra
štvrtok, 30 marca, 2023

PIEŠŤANY: Kúpeľné mesto oslávi významné výročie, pre obyvateľov i návštevníkov pripravujú množstvo podujatí

Piešťany budú v tomto roku dejiskom množstva podujatí pre obyvateľov aj návštevníkov tohto kúpeľného mesta. Podľa výkonnej riaditeľky oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany Tatiany Nevolnej nebudú chýbať tradičné akcie, ale pribudnú aj nové, ktoré majú ešte viac zatraktívniť región ako turistickú destináciu. Piešťany si v tomto roku zároveň pripomenú 910. výročie od prvej písomnej zmienky.

Rezort Piešťany už zverejnil termíny najväčších podujatí, ktoré sa v tomto roku v Piešťanoch budú konať. Začiatok letnej sezóny v Piešťanoch bude v máji už tradične patriť niekoľkodňovej prehliadke umeleckých remesiel. Počas toho istého víkendu sa uskutoční aj Festival letectva a krátko nato aj oficiálne otvorenie letnej kúpeľnej sezóny s bohatým kultúrnym programom. V Piešťanoch ani tento rok nebudú chýbať medzinárodné podujatia, akými sú hudobný festival alebo prehliadka automobilových veteránov Piešťanské zlaté stuhy. Leto v regióne vyvrcholí bálom, festivalom pouličného umenia a športovým zápolením železných mužov. Sezónu uzatvorí filmový festival Cinematik a kvetinová súťaž Victoria Regia.

PIEŠŤANY: Kúpeľné mesto oslávi významné výročie, pre obyvateľov i návštevníkov pripravujú množstvo podujatí
Piešťany, zdroj: Slovakia.travel

„Okrem toho budeme v roku 2023 oslavovať 910. výročie prvej písomnej zmienky o Piešťanoch, ktorá sa objavila v Zoborskej listine z roku 1113. Už teraz teda môžem sľúbiť, že návštevníci nášho regiónu sa majú naozaj na čo tešiť a každý si u nás určite nájde program podľa svojej chuti,“ povedala Tatiana Nevolná.

PREŠOV: Mesto získalo na pokračovanie projektu na podporu opatrovateľskej služby takmer pol milióna eur

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany spája subjekty cestovného ruchu v piešťanskom regióne akými sú kúpele, mesto, hotely, reštaurácie, obce, v súčasnosti má 27 členov. Spoločný postup umožňuje propagovať celý región ako jednu destináciu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články