16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Peter Pollák (OĽANO) víta rozsudok, ktorý konštatuje porušenie PRÁV šikanovaných rómskych chlapcov

Poslanec Peter Pollák ml. (OĽANO) víta rozsudok súdu, ktorý skonštatoval porušenie práv šikanovaných rómskych chlapcov.

“Som nesmierne rád, že sa vyriešil ďalší z mnohých prípadov porušenia ľudských práv voči rómskej komunite na Slovensku. Spravodlivosti sa dočkali šiesti rómski chlapci, ktorí čelili hrubému zaobchádzaniu na policajnej stanici v Košiciach.“

Európsky súd im priznal 20 000 eur ako náhradu za porušenie ich práv. Takýto typ šikany nie je na Slovensku ničím novým. Podobných prípadov je veľa. „Tento rozsudok je preto nesmierne dôležitý,“ konštatuje poslanec.

“Zároveň vítam iniciatívu ministra vnútra Romana Mikulca, ktorý sa snaží takýmto činom predísť nákupom telových kamier pre policajtov. Na tento problém sme dlhodobo poukazovali aj v minulosti a vyzývali sme vtedajšieho ministra vnútra Kaliňáka, aby takéto kamery zakúpil. Počas vlád Roberta Fica či Petra Pellegriniho sa na Slovensku viackrát stalo, že sa prípady násilia či šikany voči Rómom zakopali pod koberec,” pripomína Pollák ml.

“Rómovia by si mali uvedomiť, že ak sa v septembri dostanú k moci Fico, Pellegrini a extrémisti, čaká ich podobná budúcnosť. Zatiaľ čo za našej vlády ide polícia po krku oligarchom, Fico s Kaliňákom išli po krku chudobným Rómom,” zdôraznil Pollák ml.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x