28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Radačovský natvrdo: Prapríčinou „nešťastia“ vo svete a Európe je nedomyslené konanie NATO (VIDEO)

Vojna na Ukrajine trvá už takmer rok a všetci tí, ktorí ju sledujú si určite všimli, že celý ten čas sa takmer vôbec nespomína slovo MIER. Rinčanie zbraní počuť prakticky zo všetkých strán, rovnako ako slová o akejsi kapitulácii, o mierovej dohode však nehovorí takmer nikto. A práve ona by mala byť hlavným motívom k ukončeniu zabíjania na Ukrajine.

Ruskú inváziu na Ukrajinu už odsúdil každý príčetný, ale aj menej príčetný človek, nikomu sa ju ale nepodarilo zastaviť. Medzi tých, ktorí ju odsudzujú patrí i europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský, ktorý ale zároveň vysvetľuje, prečo sa zabíjanie u nášho východného suseda začalo, a ako by sa dalo ukončiť. Hovoril o tom aj v europarlamente pred pár dňami, pričom skritizoval svojich kolegov za ich súhlas s neustálym zásobovaním Ukrajiny zbraňami. Tentokrát Radačovský v statuse poukázal na slová Jeffreyho Sachsa, ktoré odzneli v televízii TA3, a ktorá celú reláciu zakrátko „nepochopiteľne“ vymazala z archívu.  

Európa a svet si nič iné ako mier nezaslúžia

Prímerie, rokovanie a mier je podľa Radačovského jediné riešenie. Šéf strany Slovenský patriot a europoslanec poukazuje na to, že bol tvrdo kritizovaný za svoje vystúpenie na pôde Európskeho parlamentu, kde sa vyjadril v prospech mieru, diplomatického jednania, ukončenia vojny na Ukrajine a zabíjania sa Slovanov navzájom. „Dokonca za moje vystúpenie, ktoré som skutočne myslel úprimne, som zažil v europarlamente akési bučanie,“ konštatuje sklamane Radačovský, ktorý priznáva, že s profesorom Jeffrey Sachsom sa nikdy nepoznal a jeho pôsobenie v politike mu nebolo známe.

Na zastavenie vojnového šialenstva na Ukrajine vyzval Radačovský aj celý europarlament

Na stranu Jeffreyho Sachsa sa postavil aj politický analytik a historik Eduard Chmelár

Je však pre mňa, ale predovšetkým pre mierové riešenie na Ukrajine, určitým príjemným prekvapením, že tento pán profesor zdieľa tie isté ľudské a mierové názory ako ja – europoslanec zo Slovenska, aj ako ich zdieľa strana Slovenský Patriot, a nemalé množstvo ľudí na Slovensku ale aj v Európe,“ píše v statuse Radačovský, podľa ktorého by relácia na TA3 nemala byť blokovaná, pretože išlo o objektívne posúdenie situácie.

Vymazaný rozhovor: Jeffrey Sachs v rozhovore pre TA3 (video)

„A predovšetkým išlo posúdenie, ktoré by malo viesť k mieru a ľudskosti, pretože Európa a svet si nič iné nezaslúžia. A to, že prapríčinou „nešťastia“ vo svete a Európe je nedomyslené konanie NATO je pravdepodobne každému rozumnému človeku zrejmé. A malo by to byť zrejmé aj našim politológom, súčasnej vláde v demisií, ale aj prezidentskému palácu,“ uzavrel svoj status Miroslav Radačovský, s ktorým súhlasia i diskutujúci Slováci.

Radačovský natvrdo: Prapríčinou „nešťastia“ vo svete a Európe je nedomyslené konanie NATO (VIDEO)
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x