23.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Demokratická platforma: zákaz nedeľného predaja zoberie ľuďom prácu a zárobok

Zákaz nedeľného predaja zoberie ľuďom prácu a zárobok

Demokratická platforma nepodporí zákaz nedeľného predaja. Návrh považujeme za zbytočný, škodlivý a antisociálny. Ak by došlo k zákazu nedeľného predaja, množstvo ľudí by prišlo o zamestnanie, ľudia by prišli o zárobok, štát by prišiel o desiatky miliónov eur z výberu DPH.

„Ide o antisociálny návrh, ktorý bude znamenať prepúšťanie. Obchodníci vyčíslili, že ak by došlo k zákazu nedeľného predaja, znamenalo by to výpadok vo výške 31 miliónov eur a o prácu by prišlo približne 1800 ľudí,“ upozorňuje poslankyňa Martina Brisudová. „Aj tieto čísla dokazujú, že návrh je zbytočný a mal by vplyv nielen na obchodníkov, ale aj na bežných zamestnancov – napríklad na matky s deťmi, ktorých zastúpenie v oblasti služieb je pomerne vysoké. Ľudia by zároveň, podľa analýzy inštitútu INESS prišli o zárobok viac ako 500 eur ročne.“

„Úsmevné je, ak Robert Fico robí tlačovky, kde rozpráva, že ohrozených je pár stoviek pracovných miest. Teraz, keď návrh na zákaz nedeľného predaja môže mať omnoho vyššie následky, ide Smer tento návrh podporiť,“ konštatuje poslanec Tomáš Šudík. „Takzvaná sociálna demokracia dokazuje, že im na ľuďoch vôbec nezáleží. Ja sám som kresťan a myslím si, že ľudia by si mali vybrať, ako chcú tráviť nedele. Ak kresťania nebudú v nedeľu nakupovať, určite na to obchodníci zareagujú.“

Demokratická platforma považuje spoločnú podporu zákazu nedeľného predaja hnutím OĽANO, Smerom a extrémistami za neprijateľné. Kvôli podobným ideologickým návrhom (napríklad sprísňovanie interrupcií) už v minulosti vznikali spojenectvá s časťou opozície, predovšetkým s ĽSNS, či poslancami, ktorí sa do parlamentu dostali na kandidátke fašistov. Oľano hlasovalo spoločne so Smerom a extrémistami aj predvčerom pri zavedení obedov zadarmo. Považujeme to za popretie toho s čím hnutie OĽANO vyhralo voľby v roku 2020.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x