17.6 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Peter OREMUS: Radničné noviny- je tam priestor naozaj pre všetkých?

Názor na tie naše Radničné noviny… je tam priestor pre všetkých ?

Peter OREMUS: Radničné noviny- je tam priestor naozaj pre všetkých?
Poslanec MsZ Nitra Peter Oremus

Radničné noviny sa od svojho prvého vydania stali nástrojom propagandy súčasného vedenia mesta Nitra. Noviny reprezentujú pohľad koalície Tímu Hattas na riadenie a spravovanie nášho mesta. Za peniaze občanov si robia svoju vlastnú politickú propagáciu, ktorá je založená na zveličovaní  ich „práce“ a bombastickom  titulovaní malicherností. Bohužiaľ, za už takmer 3 roky nedokázali urobiť nič vlastné a maximálne sa im podarilo dokončiť niektoré projekty a akcie rozbehnuté bývalým primátorom a vtedajším zastupiteľstvom.

Radničné noviny nemajú svoju Redakčnú radu a absolútne neprebieha vyvážená politická a odborná korekcia  obsahu jednotlivých vydaní. Na protest náš Klub nenominoval svojho zástupcu do Mediálnej rady, ktorá formálne síce existuje, ale je čisto v područí „mediálneho mága“ Henricha Vargu. Dlhoroční odborní pracovníci mestského úradu boli prepustení a nikým nevolený človek diktuje svojskú obsahovú líniu celému mediálnemu priestoru v rámci komunikácie diania a života v meste Nitra. Ak si čitateľ prečíta niektoré číslo Radničných novín, musí mať dojem, že naše mesto sa čoskoro stane doslova Rajom na Zemi.

Za celé obdobie fungovania Radničných novín mal možnosť náš klub uverejniť 2 články. Nechám na občanov posúdenie či je to málo alebo veľa. Takáto je však realita, takto vyzerá v praxi tá často propagovaná transparentnosť, pluralita a demokracia liberálnych „intelektuálov.“

Ing. Peter Oremus, PhD., predseda 1.klubu nezávislých poslancov MsZ v Nitre

Peter OREMUS: Radničné noviny- je tam priestor naozaj pre všetkých?

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články