28.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Nitra: Projekt Očuj Nitru spája históriu mesta s chuťou kávy

Chuť kávy a podcasty o histórii Nitry spája projekt, ktorý vypracovali študentky marketingovej komunikácie a reklamy na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre. Jeho cieľom je propagovať zaujímavé historické pamiatky a zároveň podporiť kaviarne v meste.

Projekt s názvom Očuj Nitru je podľa jeho autoriek spojením príjemného s užitočným. Pilotne funguje v jednej z nitrianskych kaviarní. „Zákazníci dostanú pri objednaní nápoja pohár s držiakom, na ktorom sú vyobrazené ilustrácie pamiatok Nitry spolu s QR kódom. Ten ich presmeruje priamo na instagramový profil s podcastami,“ vysvetlili autorky projektu.

Ten momentálne ponúka podcasty so zaujímavosťami napríklad o Dražovskom románskom kostolíku, o soche Corgoňa, Piaristickom kostole sv. Ladislava, Pribinovom meči a ďalších historických objektoch. Podľa autoriek sa takýmto spôsobom môžu dostať do povedomia pamiatky, ktoré sú typické pre Nitru, a zároveň sa v čase pandémie môže podporiť aj návštevnosť kaviarní.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, alza.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články