16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nemiestna poznámka primátora Hattasa: SOM RÁD, ŽE STE SKONČILI, povedal poslancovi na zastupiteľstve

Na poslednom mestskom zastupiteľstve v Nitre sa primátor predviedol! Nezávislý poslanec Palo Obertáš položil verejne pár otázok, no namiesto odpovedí sa od primátora Hattasa dočkal iba arogantnej reakcie.

Nemiestna poznámka primátora Hattasa: SOM RÁD, ŽE STE SKONČILI, povedal poslancovi na zastupiteľstve
Primátor Marek Hattas

Obertáša zaujímalo, kto momentálne rieši na mestskom úrade petície, komu sú pridelené a v akej fáze je smernica pre verejné obstarávanie, pretože sa to podľa neho vyše roka  odsúva, presúva, porušuje. Prišla reč aj na moduly, ktoré „zdobia“ námestie v Nitre.

Nemiestna poznámka primátora Hattasa: SOM RÁD, ŽE STE SKONČILI, povedal poslancovi na zastupiteľstve
Palo obertáš, FB

„Oddelenie PR mestského úradu zverejnilo: všetkých šesť zásahov zrealizujeme do roka, je na ne vyčlenených 10O tisíc eur. My sme schválili, ak si dobre pamätám, stotisíc na úpravy na námestí. Tu sa dokázalo vysúťažiť 96 tisíc na úpravu na námestí. Tak primátor a hlavný architekt chceli šesť úprav a nakoniec tie peniaze išli na jednu úpravu. Nás ako poslancov čaká schválenie ďalších 80 tisíc v rozpočte pre zmeny pre Nitru. Cítim sa zavádzaný, schvaľovali sme peniaze pre šesť zmien a nakoniec to bola jediná zmena za 96 tisíc. Bol by som rád, nech sa hlasuje reálne,“ nenechal na pôvodne nezávislom primátorovi ani nitku suchú.

Kritizoval aj súťaž na dopravné značenie, ktorá sa realizovala v máji. „Zmluva nie je podpísaná, je napadnutá a v meste sa nič nerobí, všetci čakáme. Ľudom vysvetľujeme, že to NEMÁ kto robiť. Takto sme zabili vhodné obdobie na opravu vodorovného značenia, za chvíľu začne dážď a už sa doznačilo. Bohužiaľ to je neschopnosť, neschopnosť vedenia mesta. Utekajú nám základné veci.“

Palo Obertáš sa spýtal aj na prehadzovanie zamestnancov a kancelárií: „Ľudia mi volajú, čo sa deje, klasické telefónne čísla na referentov zrazu zdvihne iný referent… Pokiaľ to má spôsobiť lepšie fungovanie úradu, super, oceňujem, len to treba robiť rozumne. Zoberieme referenta pre cestový ruch, ktorý doteraz nie je zverejnený v rámci kontaktov, nemá kde sedieť, nemá kanceláriu, telefón, ale plat beží.“

Namiesto odpovede sa však nezávislý poslanec dočkal nemilej reakcie. „Ďakujem, som rád, že ste skončili,“ povedal primátor mesta NITRA Hattas poslancovi, zástupcovi občanov tohto mesta verejne na zastupiteľstve. Obertáš pritom získal v posledných komunálnych voľbách 2424 hlasov.(4.19 min)

YouTube video

(heď)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články