15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Peter OREMUS: Chúlostivé fakty o FC Nitra a.s.

Keďže určití nitrianski športoví tzv. „investigatívni novinári“ si dávno nerobia svoju prácu nestranne a v súlade s novinárskou etikou, pokúsime sa im pomôcť.

Peter OREMUS: Chúlostivé fakty o FC Nitra a.s.
Člen Dozornej rady FC Nitra a bývalý hráč klubu, ale zároveň i poslanec nitrianskej župy Peter Oremus sa teší, že klub so 114-ročnou tradíciou sa opäť stavia na nohy. Zdroj: FB / Peter Oremus

Dajme nabok už tie ich klebety a bulvár. Je na čase, aby sa verejnosť dozvedela konečne pravdu o FC Nitra. Napríklad, kto sa podieľal na najvyššej finančnej ťarche futbalového klubu FC Nitra, ktorá spôsobila blokovanie transferov (zákaz prestupov alebo hosťovaní hráčov z iných klubov do klubu FC Nitra) na FIFE/UEFE alebo na Slovenskom futbalovom zväze. Tento zákaz blokoval a paralyzoval celú športovú činnosť klubu, významne ovplyvnil pád A-mužstva mužov až do 4.ligy, čo následne spôsobilo stratu štatútu akadémie a preradenie dorastu do 2.ligy.

Súboj Lenčéš vz Hattas je už 4:0. FC NITRA získal prvoligovú licenciu pre Útvar talentovanej mládeže

Drahí novinári, netreba ísť pátrať ďaleko do histórie, pretože sa jedná hlavne o nasledovné roky:

2019 – hráč A. Taiwo – nezaplatenie provízie z predaja hráča do DAC Dunajská Streda materskému klubu v Afrike. (celková suma s poplatkami 75 000,- EUR)

2021 – hráči Ramzi Ferjani, Oliver Bias, Tidiane Djiby Ba, Ekin Celebi, Sinan Kurt, Benajmin Kindsvater, Yanni Regasel, Kilian Pagliuca, Eroll Zejnallahu, boli prinesení do klubu a zazmluvnení počas trojmesačnej anabázy nemeckými investormi. (celková suma záväzkov s poplatkami 215 831,70 EUR)

Roky 2018-2021 – slovenskí hráči a tréneri – Timotej Záhumenský, Erik Jendrišek, Matúš Kuník, Miroslav König, Róbert Baláži, Marián Chobot, Kristián Kolčák, Patrik Danek, Adam Mészaros, Erik Šuľa, Patrik Rédeky, Michal Trnovský, Lukáš Fabiš, Ondrej Vrábel, Samuel Šefčík, Michal Faško, Jozef Urminský (celková suma záväzkov 173 862,34 EUR bez poplatkov).

Doteraz sme sústredili všetku svoju energiu a čas na záchranu FC Nitra a nechceli sme mrhať silami a reagovať na všetky tie podpásové útoky, články a komentáre zo strany určitých novinárov alebo neprajníkov na našu adresu.

Určite nie sme dokonalí, ale s čistým svedomím môžeme povedať, že sme urobili maximum čo bolo v našich silách, aby sme vytiahli klub FC Nitra z totálneho kolapsu. Súčasní väčšinoví akcionári nenesú vinu za stav klubu, ktorý bol v máji 2022. Naopak za uplynulých 12 mesiacov sme spoločne urobili malý zázrak. Práve v týchto zlých časoch sa ukázali charaktery mnohých ľudí. My nebudeme nariekať a hľadať výhovorky, sme odhodlaní vrátiť klub FC Nitra medzi najlepších. Potrebujeme však čas a Vašu pomoc.

Poďte a pridajte sa k nám, aby opäť z tribún hlasne znelo: „ Pome Nitra, pome do toho!“

Status na fb, 10.6.2023, Peter Oremus

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x